Regióny Bratislava

NADŠENCI dopravných prostriedkov si prídu cez víkend na svoje!

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava (DPB) otvorí v sobotu (18. 9.) od 10.00 do 16.00 pre verejnosť brány svojej vozovne Jurajov dvor v hlavnom meste. Fanúšikom mestskej hromadnej dopravy ponúkne prehliadku vozidiel, dielní i kultúrny program.  

 

V rámci tohtoročného Európskeho týždňa mobility, ktorého heslom je “buďme zdraví, cestujme ekologicky”, chce DPB okrem upriamenia pozornosti na ekologický rozmer zvýšiť povedomie o bezpečnosti cestnej premávky. Deti preto čakajú aktivity zamerané na dopravnú výchovu.
“Nadšenci dopravných prostriedkov si vychutnajú prehliadku 20 vozidiel z flotily DPB a desiatich historických vozidiel, ktoré podnik vypravuje pri špeciálnych príležitostiach. Okrem toho sa budú môcť návštevníci oboznámiť s fungovaním depa prostredníctvom komentovanej jazdy Cabrio busom,” spresnil DPB Martin Chlebovec. Počas dňa otvorených dverí nebudú chýbať ani viaceré kultúrne vystúpenia.

Návštevníkom podujatia odporúča dopravca necestovať autom. Okrem bežných liniek MHD 4, 57, 63 a 65 počas soboty vypraví aj mimoriadne linky X63. Záverečným bodom programu bude jazda z depa. Areál vozovne bude pre verejnosť otvorený z Vajnorskej a Bojnickej ulice. V súvislosti s platnými protipandemickými opatreniami DPB zabezpečí regulovaný vstup návštevníkov.