Regióny Nitra

FOTO Naháňačka na CESTE: Policajti POSTRELILI vodiča!

Naháňačka bola napokon úspešná. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj
NITRA –  Policajti PMJ z Nitry počas svojej služby v služobnom obvode Dvory nad Žitavou spozorovali v obci Strekov vozidlo BMW. Jeho vodič mal mať podľa ich informácií uložený zákaz viesť motorové vozidlá. Policajti chceli uvedené vozidlo zastaviť, pričom vodič nereagoval na svetelnú a zvukovú signalizáciu. O zásahu informujú nitrianski policajti na sociálnej sieti.
“Vodič, naopak, zrýchlil a bezdôvodne prechádzal do protismeru, čím ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky a chcel ujsť. Ani na opakované výzvy nereagoval a v jazde ďalej pokračoval na obec Rubáň,” opisujú podrobnosti.
Policajti potom použili varovný výstrel do vzduchu, ale vodič pridal a rýchlosťou viac ako 150 km/h unikal. Policajti použili opakovane varovný výstrel, ale ani na ten vodič nezastavil. Hliadka sa snažila vozidlo predbehnúť a tak vodiča donútiť, aby zastavil, ale vodič strhol volant na služobné vozidlo a snažil sa ho vytlačiť.
Po opakovaných výzvach cez megafón policajt vystrelil dvojranu na ľavé predné koleso, ale ani to vodiča nezastavilo. Po niekoľkých kilometroch vodič zišiel do poľa, kde začal nad vozidlom strácať kontrolu. Nakoniec ho policajti zastavili a vytiahli z auta von.
“Vodič bol na ľavom ramene postrelený, preto mu policajti okamžite poskytli prvú pomoc a zavolali rýchlu záchrannú službu. Štyridsaťosemročný muž sa však na bolesť nesťažoval a s policajtmi komunikoval. Uviedol im, že sa snažil ujsť preto, lebo má zadržané vodičské oprávnenie. Následnou lustráciou sa to aj potvrdilo. Vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2030,” dopĺňajú policajti.
Vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, ale keďže javil známky požitia omamných a psychotropných látok, bol podrobený odberu biologického materiálu. Z odberu vyšlo, že je pozitívny na amfetamín a metamfetamín.
Na miesto bol vyslaný aj služobný pes pre podozrenie, že vo vozidle sa môžu nachádzať drogy. V aute našli hašiš, marihuanu a pervitín, ktoré putovali na expertízne skúmanie.
“Polícia v Nových Zámkoch začala trestné stíhanie pre trestné činy marenia výkonu úradného rozhodnutia a pre drogovú trestnú činnosť,” dodávajú policajti.
Okolnosťami vykonaného služobného zákroku sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra.
Galéria
Naháňačka bola napokon úspešná. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj
Naháňačka bola napokon úspešná. ZDROJ: FB/Polícia Nitriansky kraj
navigate_before
navigate_next