Politika Domáce

Najlepšie ponuky na 3D rádiolokátory predloží rezort obrany do konca roka

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Ministerstvo obrany (MO) SR predloží tri najlepšie ponuky na dodanie 3D rádiolokátorov Bezpečnostnej rade a vláde SR do konca roka, teda do 31. decembra. Rezort si od uchádzačov vyžiadal ešte doplňujúce informácie, ktoré momentálne vyhodnocuje odborný projektový tím. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

“V dotazníku žiadosti o vládne návrhy sme totiž požadovali bližšie informácie o obstaraní formou vláda – vláda a tiež o zapojení slovenského obranného priemyslu do zabezpečenia bezpečnosti dodávok počas celého životného cyklu radarov. Od uchádzačov sme teda požadovali konkrétnu formu záruky – potvrdzujúci list, ktorý by ich zaväzoval k potenciálnej spolupráci s naším obranným priemyslom,” priblížil minister Jaroslav Naď (OĽANO).

O doloženie informácií požiadal rezort päť krajín, a to Francúzsku republiku, Izraelský štát, Maďarskú republiku, Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Urobil tak ešte 26. októbra, pričom termín na predloženie doplňujúcich informácií bol stanovený do 27. novembra. Poskytnuté informácie má projektový tím posúdiť do stredy. Výsledný návrh, teda tri najlepšie ponuky na obmenu rádiolokačnej techniky Vzdušných síl Ozbrojených síl SR (stredného, malého a blízkeho dosahu) následne predloží ministrovi obrany SR, ktorý ich predstaví Bezpečnostnej rade a vláde SR.