Spoločnosť Domáce Kultúra PR článok Top

Najočakávanejší muzikál roka vás postaví na nohy. Voda a krv nad vodou bude energická bomba

Muzikál Voda a krv nad vodou prichádza na Slovensko. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek

BRATISLAVA – Sviatok všetkých žien je pomaly za rohom. Čo tak dopriať svojej polovičke nezabudnuteľný zážitok. Dlhoočakávaný muzikál Voda a krv nad vodou dorazí aj na Slovensko a lístky si môžete kúpiť už túto nedeľu. Ženy majú predsa len rady darčeky. Vstupenkám sa tak určite potešia. A v tom najideálnejšom prípade prikúpte k tomu aj ružu a budete ten najúžasnejší.

 

Po úspešnom muzikáli Jána Ďurovčíka Ôsmy svetadiel prichádza ďalšia energická bomba – Voda a krv nad vodou. Už len názov prezrádza, že Ďurovčík opäť neobišiel Elán a jeho legendárne hity.

Obrovské ovácie

Muzikál Voda a krv nad vodou zožal obrovský úspech už u českých divákov. Unikátne dielo malo premiéru minulý rok v pražskom Divadle Kalich. Známe melódie ich zdvihli zo stoličiek. O tento zážitok preto nemôžu prísť ani Slováci. Tí sa novej šou nemôžu dočkať. Čo si myslíte, prekoná nový muzikál Ôsmy svetadiel?

O tom, že to bude veľkolepé, niet pochýb. Svedčia o tom reakcie od našich susedov. Tí si počas predstavenia pospevovali elánovské piesne. Na záver nechýbala skladba Voda čo ma drží nad vodou, ktorá ich dojala. Účinkujúci si vyslúžili standing ovation. Líder skupiny Elán Jožo Ráž na javisku vyzdvihol Ďurovčíka: ,,Keby sme boli v Amerike, tak toto je svetový hit.” 

 

Z Čiech dorazí muzikál aj na Slovensko. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek

Skladba na mieru

Úžasné dielo je príbehom na motívy knihy Gróf Monte Cristo od Alexandra Dumasa. Nový muzikál nie je pokračovaním Ôsmeho svetadiela. ,,Pôjde o úplne nový príbeh, nové postavy, avšak spojenia medzi oboma inscenáciami sú jasné: zdroj, čiže hudba Elánu, a parafráza na veľké klasické literárne dielo posunuté do súčasnej doby. Jedná sa o príbeh plný emócií, lásky a všetkého, čo patrí k veľkému plátnu, ktorým muzikál Elánu opäť bude,“ vyznal sa pre Divadlo Kalich Ďurovčík. Diváci sa rovnako, ako pri Ôsmom svetadiele dočkajú novej skladby priamo na mieru – Vinný aj nevinný.

 

Elán vytvoril novú skladbu priamo pre muzikál. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek

Výnimočný deň

Ženy tak už tento víkend čaká nedeľa, kedy budú hýčkané a môžu si dopriať deň pre seba. Viete o tom, že tento sviatok vznikol na počesť štrajku newyorských krajčírok z textilných tovární? Bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Ženy to v minulosti nemali ľahké a treba si ich vážiť. Doprajte im preto vynikajúci muzikál, na ktorý len tak nezabudnú. Vstupenky môžete kúpiť už 8.3. v sieti predpredaj.sk.

 

Českí diváci boli z muzikálu nadšení. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Diváci sa môžu tešiť na poriadnu šou. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek
Na pódiu nechýbal Ďurovčík so skupinou Elán. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek
Zaznejú opäť známe elánovské hity. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek
Muzikál z Divadla Kalich mieri aj na Slovensko. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek
Tvorcovia aj účinkujúci si vyslúžili standing ovation. Zdroj: Divadlo Kalich / Richard Kocourek
navigate_before
navigate_next