Kauzy Domáce Top

NAKA mala zadržať policajného exprezidenta Lučanského

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA (Redakcia/TASR) – NAKA v skorých ranných hodinách mala zadržať bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Na políciu sa podľa informácií Denníka N dostavil sám po dohode s vyšetrovateľom. Lučanský má byť obvinený v policajnej akcii Judáš. 

 

Polícia informáciu nekomentuje. “V tejto chvíli nebudeme poskytovať žiadne informácie, keďže sú vykonávané procesné úkony,” reagoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Polícia mala včera v skorých ranných hodinách zadržať bývalého šéfa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Jozefa Reháka. Zadržaní mali byť aj viacerí bývalí policajti krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave a niekdajší príslušník SIS Boris Beňa, bývalý Banskobystrický krajský policajný riaditeľ, ktorý šéfoval inšpekcii SIS a momentálne je novovymenovaným 1. námestníkom SIS.

V rukách mužov zákona mal skončiť aj bývalý viceprezident Finančnej správy Daniel Čech. Zadržaný mal byť aj Marián Kučerka, ktorí mal mať blízko k Bernardovi Slobodníkovi. V putách mal skončiť aj bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič.

Obvinený mal byť včera aj Lučanský, ktorý mal byť na ceste domov z Chorvátska.

Polícia na sociálnej sieti včera večer uviedla, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil osem osôb v rámci akcie „Judáš“. Trestná činnosť sa týka korupcie. “Okrem toho je jedna osoba obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a ďalšia osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,” informovali.

Ide podľa nich  o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia na vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.