Kauzy Domáce

NAKA od rána zasahuje. Akcia s názvom APAČ má súvisieť so zadržaním členov zločineckej skupiny

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

BRATISLAVA – Na viacerých miestach Bratislavského a Trnavského kraja sa koná rozsiahla akcia policajtov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v spolupráci so zásahovými skupinami Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando) a Pohotovostného policajného útvaru. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

 

Účelom akcie s krycím názvom Apač je zadržať členov zločineckej skupiny obvinených v súvislosti násilnou trestnou činnosťou. Bližšie informácie policajti poskytnú, keď to umožní procesná situácia.

Podľa portálu Nastope.sk je medzi zadržanými aj Ľubomír K. považovaný za bossa bratislavskej skupiny takáčovcov a ďalších viac ako desať osôb z tejto skupiny. TASR túto neoficiálnu informáciu potvrdil zdroj z prostredia polície.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003 a zavraždení Róberta Pála a zastrelením Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny práve Ľubomír K.

Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a slobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v rámci hlavného mesta.