Kauzy Domáce Top

NAKA rozbehla ďalšiu veľkú akciu. Medzi obvinenými má byť aj Lučanský

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia SR

BRATISLAVA – Polícia mala dnes ráno zadržať bývalého šéfa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra a niekdajšieho viceprezidenta Finančnej správy či bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS).

 

Na to, že polícia v skorých ranných hodinách zadržala bývalého šéfa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Jozefa Reháka upozornil portál noviny.sk.

Zadržaní mali byť aj viacerí bývalí policajti krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave a niekdajší príslušník SIS. Portál Topky.sk informuje, že má ísť o Borisa Beňu. Ako upozornili, Beňa bol Banskobystrický krajský policajný riaditeľ, šéfoval inšpekcii SIS a momentálne je novovymenovaným 1. námestníkom SIS.

Podľa informácií Denníka N mal v rukách mužov zákona skončiť aj bývalý viceprezident Finančnej správy Daniel Čech. Zadržaný mal byť aj Marián Kučerka, ktorí mal mať blízko k Bernardovi Slobodníkovi. V putách mal podľa denníka skončiť aj bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič.

Obviniť mali aj bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Ten má byť podľa Denníka N aktuálne na ceste na Slovensko z Chorvátska. S políciou sa mal dohodnúť, že sa dostaví na výsluch.

Judáš

Polícia na sociálnej sieti uviedla, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil osem osôb v rámci akcie „Judáš“. Trestná činnosť sa týka korupcie. “Okrem toho je jedna osoba obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a ďalšia osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,” informujú.

Ide podľa nich  o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia na vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti dopúšťali dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. “Zatiaľ je zadržaných šesť osôb. Od rána pokračujú procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,” dodali.