NAKA rozhodla. Komunikáciu medzi Kočnerom a Šufliarskym vyšetrovať nebude

BRATISLAVA– Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a Mariana Kočnera, ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

 

Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA vec odmietol “keďže neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť a naplnenie obligatórnych znakov skutkovej podstaty niektorého z trestných činov, priestupkov alebo disciplinárnych deliktov”, uvádza sa v stanovisku polície.

Elektronická komunikácia medzi niekdajším prvým námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym a obvineným Marianom Kočnerom unikla z vyšetrovacieho spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Peter Šufliarsky z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel.  Zdroj: archív

Šufliarsky po medializácii jeho komunikácie s podnikateľom Marianom Kočnerom z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel, na prokuratúre však zostal. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Viac o téme: Aktuality.sk, Denisa Baloghová, disciplinárne delikty, Ján Kuciak, Marián Kočner, Martina Kušnírová, medializácia, NaKA, Národná kriminálna agentúra, Peter Šufliarsky, Prezídium Policajného zboru, profesionalita, protikorupčná jednotka

Súvisiace články