Spoločnosť Domáce

NAKA zasahovala vo Veľkom Krtíši pre vydieranie exekútorky. Zadržaní sa mali dopúšťať mafiánskych praktík

Zdroj: FB / Polícia SR

VEĽKÝ KRTÍŠ – Jednu osobu zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo Veľkom Krtíši počas policajnej akcie s názvom PEPO. Informuje o tom Polícia SR na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti s tým, že dôvodom bolo vydieranie súdnej exekútorky.

 

„Cieľom zásahu bolo zadržať A. S., ktorý mal vydierať súdnu exekútorku mafiánskymi praktikami z 90. rokov. Išlo o pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania, ktorého sa mal dopustiť A. S. spolu s J. K. Za organizátora je považovaný práve zadržaný A. S., ktorý mal vydieranie exekútorky zosnovať, prípadne riadiť,“ konkretizujú policajti.

Dodávajú, že exekútorka voči nim viedla viacero exekúcií. „Vydieraním zrejme chceli dosiahnuť, aby ich výkon zastavila. V rokoch 2017 až 2019 dostávala rôzne výhražné listy, čo ju však nezastavilo. Nezastavili sa však ani vydierači a podpálili jej chatu,“ uvádzajú policajti s tým, že požiar síce hasiči rýchlo uhasili, hrozila však škoda niekoľko desiatok tisíc eur.

„Vyšetrovateľ podá podnet na vzatie do väzby obvineného A. S. Obvinený J. K. bude stíhaný na slobode,“ avizujú policajti.