Spoločnosť Zahraničné

Nakazených koronavírusom v Španielsku je už viac ako 200-tisíc

Ilustračná foto: pixabay

MADRID – Celkový počet infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 v Španielsku prekročil hranicu 200.000 prípadov. Ich počet vzrástol v nedeľu zo 195.944 na 200.210. Za posledných 24 hodín taktiež pribudlo 399 obetí, čím sa ich počet zvýšil z 20.453 na 20.852. Informovala o tom v pondelok spravodajská televízia Sky News s odvolaním sa na španielske ministerstvo zdravotníctva.

 

Španielska vláda zmenila usmernenia pre jednotlivé nemocnice a úrady týkajúce sa zrátavania obetí koronavírusu. Riadi sa pritom pokynmi Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a trvá na tom, aby sa do počtu úmrtí zarátavali len osoby, ktoré mali pozitívny test na koronavírus a nie aj také, ktoré otestované neboli, no vykazovali príznaky ochorenia COVID-19.

Španielsko aktuálne zápasí s tým, ako bezpečne zaviesť postupné uvoľňovanie obmedzení, ktoré boli zavedené v polovici marca a patria k najprísnejším v Európe.

Karanténne opatrenia, ktoré patria k najprísnejším v Európe, platia v Španielsku od 14. marca. Aktuálne platia do 26. apríla a ich predĺženie do 9. mája bude musieť ešte schváliť parlament.