Regióny Trebišov

Namiesto dobrej práce len trocha jedla a voda. Za obchod s ľuďmi hrozí Trebišovčanovi až 12 rokov za mrežami

Za obchodovanie s ľuďmi hrozí Trebišovčanovi až 12 rokov za mrežami. ZDROJ: FB Polícia SR

TREBIŠOV – Zo zločinu obchodovania s ľuďmi obvinila polícia 30-ročného muža z okresu Trebišov, ktorý mal obete niekoľko mesiacov nútiť pracovať v Českej republike za trochu jedla a vody šesť dní v týždni. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.
Podľa vyšetrovateľa Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície mal zlákať štyroch mužov z rovnakého okresu na „dobre platenú prácu“ v Českej republike, pričom za hodinu práce mali dostať v prepočte približne desať eur.

Do susednej krajiny ich mal odviezť osobným autom a ubytovať ich v ubytovni. Za odpracované hodiny nemali dostať žiadne peniaze, tie mal obvinený míňať v hracích automatov a na drogy. „Po práci ich odvážal na ubytovňu, kde ich zamykal, aby nemohli odísť. Keď im aj dovolil ísť von, tak len pred ubytovňu, kde ich celý čas sledoval. Stravu im dával na prídel a to len raz denne v podobe klobásy a chleba. To ich donútilo chodiť po kontajneroch, kde hľadali zvyšky potravy. Pitný režim mali zabezpečený prístupom na WC, kde bola tečúca voda,“ spresňuje polícia.

Obvinený mužov tiež zastrašoval a fyzicky napádalť. Podľa zistení vyšetrovateľa išlo aj o vyhrážky so zbraňou. „Po užití drog bol agresívny, vyťahoval pred nimi pištoľ, strieľal s ňou do vzduchu alebo im ju prikladal k hlave,“ dodávajú policajti.
Muža stíhajú na slobode, v prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na sedem až 12 rokov.