Regióny Bratislava

Namiesto zaplatenia za cestu taxikára zbil. 27-ročný Viktor si poriadne zavaril!

BRATISLAVA – Nespokojnému mladému mužovi sa nepáčila suma, ktorú mal zaplatiť za taxík. Rozhodol sa teda ušetriť a miesto platenia, taxikára zbil. Pozoruhodný prípad vyšetruje polícia. 27-ročný Viktor je obvinený z trestného činu výtržníctva v jednočinnom súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci. 

 

Ako informovali policajti incident sa udial ešte včera v čase okolo 6:20 ráno v bratislavskom Starom meste. Keby sa mal taxikár spätne rozhodnúť by túto jazdu určite nevzal. Keď Viktora priviezol na zvolenú adresu za cestu si zaúčtoval 17 eur. To však ešte nečakal akú bude mať zákazník absurdnú reakciu. Obvinení Viktor sa pobúril a taxikárovi navrhol, že mu je ochotný zaplatiť iba 7 eur. S čím samozrejme vodič nesúhlasil. Mladík sa teda pokúsil z auta ujsť a za jazdu nezaplatiť vôbec. V čom sa mu duchaprítomný taxikár pokúsil zabrániť.

Situácia sa zvrtla, keď sa Viktorovi podarilo z auta ujsť. Vozidlo sa rozhodol obísť a nič netušiaceho vodiča napadol. “Napadnutý taxikár sa snažil z osobného motorového vozidla značky Dacia Logan vystúpiť, avšak útočník mu to nedovolil, nakoľko mal kopnúť do vodičových dverí, ktoré sa opäť zatvorili. Potom mal z miesta utiecť. Takýmto konaním spôsobil taxikárovi škodu vo výške 1000,- eur” informovala polícia. Obvinení Bratislavčan napokon skončil v rukách mužov zákona.

“Vyšetrovateľ už spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Za takéto konanie mu v prípade preukázania viny pred súdom hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky” dodali policajti.