Spoločnosť Koronavírus Domáce

Národný ústav detských chorôb spúšťa pre rodičov webovú stránku o ochorení COVID-19

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Tím odborníkov z Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) pripravil webovú stránku pre rodičov, na ktorej sa dozvedia všetky informácie, ktoré sa týkajú ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, a zdravia ich detí. Rovnako web www.covid.nudch.eu ponúka informácie aj pre deti s chronickými ochoreniami.

 

“Nechceme robiť paniku, chceme ešte viac pomôcť rodičom zdravých, ale aj chorých detí, ktorí potrebujú mať všetky relevantné informácie na jednom mieste,” vysvetlil rozhodnutie pripraviť špeciálny web generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela.

Web obsahuje otázky a odpovede pre deti s chronickými ochoreniami, videosekciu so všetkými videami, ktoré nemocnica urobila špeciálne pre deti, s témou COVID-19 aj špeciálne číslo Doktoronovín. Nemocničný časopis, ktorý sa tentoraz venuje iba téme ochorenia COVID-19, je špeciálne prispôsobený deťom, čiže ide o komiks. Web ponúka na stiahnutie aj aplikáciu, ktorú nemocnica vyvinula pre rodičov. Jej cieľom je aj včasné varovanie, predovšetkým pri náhlej zmene zdravotného stavu dieťaťa, a obsahuje aj návody na základné poskytnutie prvej pomoci.

“Naša práca nie je len o  medicínskych postupoch, rodičia aj naši pacienti nám veria, preto vhodná forma informovania v konečnom dôsledku pomáha aj nám zdravotníkom,” hovorí Kužela. “Správne edukovaná verejnosť je presne to, čo v tejto situácii pomôže, aby sa nešírila panika, ale aj aby sa nerobili zbytočné chyby v procese boja proti tomuto vírusu,” doplnil.