Regióny Prešov Vysoké Tatry Top

Návrat na MIESTO ČINU! Romana TABÁK príde opäť do prísne chráneného územia

VYSOKÉ TATRY – Poslankyňa Romana Tabák pobúrila svojím konaním celé Slovensko, keď sa pred mesiacom vykúpala v chránenej oblasti. Svoje konanie následne oľutovala a oznámila, že je pripravená zaň niesť následky. Najnovšie informácie hovoria o tom, že sa dohodla s riaditeľom TANAPu, že svoj skutok odčiní zaujímavým spôsobom.

 

Mladá poslankyňa z rádov OĽANO si pred mesiacom pekne zavarila! Pri svojej návšteve vysokých Tatier sa totiž rozhodla zvýrazniť benefity otužovania a schladiť sa priamo v jednom z chránených plies. Fotku ako leží priamo v priezračnej vode obklopenej horami sama poslankyňa zverejnila na sociálnej sieti. O pár minút fotografiu stiahla. Reagovala totiž na svojich sledovateľov, ktorí začali poslankyni pikantne nadávať v komentároch priamo pod fotkou. Snímka však napriek tomu bleskovo prefrčala slovenským internetom a jej konanie bude mať dohru. Kúpaním sa v Studenom potoku jednoznačne došlo k pohybu mimo vyznačeného turistického chodníka, a teda k činnosti, ktorá je zakázaná podľa zákona o ochrane prírody a krajiny. Pani poslankyni môže byť uložená pokuta až do výšky 3 319 €,“ povedala pre Zoznam.sk Tamara Lesná hovorkyňa  zo Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Aktuálne sme sa na incident znova informovali, avšak vyšetrovanie stále prebieha. Poslankyňa má v najbližších dňoch inšpekcii objasniť svoje konanie, ktorá na základe toho vyvodí dôsledky.

Poslankyňa Tabak opäť šokuje: Kúpanie v chránenej oblasti!

Romana Tabák sa vyhovorila, že nevedela, že sa v plese kúpať nemôže. V svojom zmazanom statuse napísala, že sa vedľa nej v tom čase otužovali ďalší traja odvážlivci. Na území v piatom stupni ochrany je však zakázané sa pohybovať kdekoľvek mimo turistického chodníka a do toho teda spadajú aj vodné plochy. Riaditeľ Tatranského národného parku pre Korzár potvrdil, že poslankyňa sa kúpala vo vodopádoch. „Bolo to neďaleko zariadenia Karpatia, nad ním je odber vody aj s balvanmi, asi 100 metrov nad Cestou slobody (takže sa jednalo o územie Studenovodského potoka),” povedal Ján Marhefka.

Romana Tabak, Studenovodské vodopády
Romana Tabák sa za svoje správanie aj verejne ospravedlnila.
ZDROJ Foto: Prezident

Zákonodarkyňa svoj čin prestala obhajovať, chce ho odčiniť! S informáciou prišiel ako prvý portál sme Korzár Spiš. Následne sme kontaktovali riaditeľa Národného parku Jána Marhefka, ktorý skutočne potvrdil zámer mladej poslankyne. „Vážim si jej záujem, je vidieť, že je skutočne úprimný a že svoj skutok chce napraviť,“ prezradil s tým, že do dokončenia šetrenia prípadu slovenskou inšpekciou ďalšie informácie nechce zverejňovať.

S riaditeľom Tatranského parku chce Romana Tabák v najbližších týždňoch urobiť osvetu pre ostatných ľudí, aby sa už nedopúšťali podobne nesprávneho konania a na miesto údajne osadí tabuľu so zákazom kúpania. S otázkami sme konfrontovali aj poslankyňu, tá sa zatiaľ k podrobnostiam nevyjadrila.

Poslankyňa TABÁK SI ZAVARILA! Pre kúpanie v chránenej oblasti ide po nej inšpekcia!

Poslankyňa NRSR sa svoj skutok snažila vysvetliť aj prostredníctvom instagramu.
Zdroj: ig Romana Tabák