Domáce Šport Komentáre a názory Top

NÁZOR REDAKCIE Prezident Kováčik má čo vysvetľovať. Hanebná a úbohá návšteva v Trnave je nechutným vtipom

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii EURO 2020 nad Azerbajdžanom 2:0, ale na šampionát nepostúpili. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA/TRNAVA – Okrem hráčov si mediálnu pozornosť za nevydarenú a neúspešnú európsku kvalifikáciu, plus za celý futbalový rok 2019, zaslúži aj prezident futbalového zväzu Ján Kováčik.

 

Po fiasku z prípravného zápasu s Paraguajom v Bratislave, kde na Tehelné pole zablúdilo iba niečo viac ako 7-tisíc divákov,  Kováčik nezmyselne, alibisticky a účelovo obhajoval ceny vstupeniek. Jeho legendárny výrok k trápnej návšteve odvtedy zľudovel a po stretnutí v Trnave mu ho radi pripomenieme. Vstupenky sa vtedy predávali v troch základných kategóriách po 38, 28 a 18 eur. Ale Ján Kováčik tvrdil, že ich ceny neboli premrštené, ale v súlade s dlhodobou líniou ich nastavenia.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii EURO 2020 nad Azerbajdžanom 2:0, ale na šampionát nepostúpili. Zdroj: TASR / Michal Svítok

“Snažíme sa udržať cenu vstupeniek na určitej hranici. A to aj napriek tomu, že na stretnutia na Národnom futbalovom štadióne budeme mať náklady vyššie ako tomu bolo na predchádzajúcich štadiónoch, na ktorých slovenská reprezentácia hrávala. Treba však brať do úvahy aj cenu slovenského národného mužstva. Jeho hodnotu podčiarkuje nielen účasť na MS či ME, ale aj zloženie hráčskeho kádra i realizačného tímu a nie je možné ich kvality devalvovať akýmkoľvek spôsobom,” uviedol po zápase s Paraguajom Ján Kováčik.

V Trnave ako v Bratislave

Je vtipné, že devalvovať a dať si dvakrát po sebe vlastný gól sa podarilo práve Kováčikovi a ľuďom z futbalového zväzu. Zámerne, omylom či vďaka neschopnosti? Kto vie… Možno preto boli na predpokladaný rozhodujúci a oslavný zápas s Azerbajdžanom lístky za 32 a 22 eur. Prípravný duel v Bratislave mal vyššie vstupné ako kvalifikácia ME v Trnave.  Neskutočné logika. Tu si niekto robí z ľudí dobrý deň a je to veľmi, ale veľmi nepodarený a nechutný vtip. Poloprázdny štadión je asi na SFZ viac ako vypredané tribúny a niekto by si asi mal doplniť základné vzdelanie.

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Zdroj: TASR / Martin Baumann

Podľa Kováčika si slovenský fanúšik ťažko hľadá cestu na prípravné zápasy, v ktorých o nič nejde. Vyberá si iba čerešničku na torte. Prečo aj nie? Ale prečo potom na najatraktívnejší duel jesene a roka, z pohľadu jeho dôležitosti, prišla v Trnave tak biedna a nedôstojná návšteva? 7 800 divákov je Kováčiková vizitka, jeho potupa, hanba a úroveň. On je prvý muž slovenského futbalu. On má byť jeho hlavný stratég, vizionár a hlava. Nie demolizátor.

Asi toho má slovenský fanúšik plné zuby a už nemá chuť robiť zo seba dojnú kravu a hlupáka. Všetko má svoje hranice a mieru. Tu má Kováčik a spol. odpoveď na jeho “táraniny”. Na jeho “keci v kleci” ako hovoria bratia Česi. Nuda bola na tribúnach, na trávniku – všade. 7 800 divákov – smiešne a ponižujúce číslo.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii EURO 2020 nad Azerbajdžanom 2:0, ale na šampionát nepostúpili. Zdroj: TASR / Michal Svítok

Aké budú teraz páni zo SFZ chrliť zo seba výhovorky na ďalšiu potupnú návštevu? Aké múdrosti si opäť vypočujeme a prečítame? Možno by mohli skúsiť tú pesničku o zlom počasí, predvianočnej atmosfére, novom televíznom seriáli či skolabovanej doprave. Pravda je, žiaľ, menej vtipná. V sídle futbalového zväzu majú totiž “papaláši v kravatách” asi inú optiku, sluch, stratégiu, plány. Aj preto bude analýza toho, prečo nebol v Trnave plný dom, opäť hĺbková, zrozumiteľná a skvostná. Už sa všetci tešíme. To bude plejáda bonbónikov.

Slovenskí futbalisti vyhrali v kvalifikácii EURO 2020 nad Azerbajdžanom 2:0, ale na šampionát nepostúpili. Zdroj: TASR / Michal Svítok

Už by si mali na Trnavskej ulici prestať o sebe myslieť, že sú niečo extra, že sú úžasní, nenapodobiteľní. Lebo ak sú, tak len v rečičkách, fabuláciách, kombinatorike a vizionárstve Made in Slovakia. Návšteva v Trnava, ale aj v Bratislave, ich pekne vyzliekla donaha a postavila pred zrkadlo. Nedá sa robiť biznis, aj mať plné tribúny a pritom to nevedieť odprezentovať a obhájiť. To je potom iba čistý amaterizmus, neschopnosť a lajdáctvo.