Regióny Ružomberok Top

NEČAKANÁ SMRŤ: Zomrel bývalý POSLANEC a významný člen KDH! Zaslúžil sa o veľké veci

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

LIPTOVSKÉ SLIAČE – Veľký smútok zasiahol mesto Ružomberok a obec Liptovské Sliače, pretože ich opustil bývalý poslanec, zástupca starostu a riaditeľ detského domova – Štefan Likavčan. Do týchto miest sa zapísal veľkými písmenami, pretože v nich niekoľko rokov  vykonával dôležité funkcie. 

 

Vo veku 58 rokov zomrel v sobotu 29. apríla 2023 Štefan Likavčan. Jeho odchod na večnosť bol pravdepodobne nečakaný, keďže ešte 26. apríla 2023 bol na Celoslovenskom kole v stolnom tenise v rámci Športových hier detí z Centier pre deti a rodiny 2023, ktoré pomáhal spoluorganizovať.

Počas svojho života zastával významné funkcie. Bol niekoľko rokov poslancom obecného zastupiteľstva obce Liptovské Sliače, zástupcom starostu obce Liptovské Sliače, dlhoročným predsedom miestneho klubu KDH, ktorý v obci organizoval veľké množstvo kultúrnych i športových akcií. Neskôr jeho kroky viedli do Ružomberka, kde bol dlhoročným riaditeľom Detského domova a neskôr Centra pre deti a rodiny, bol aj spolupracovníkom Katedry sociálnej práce na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Podieľal sa na odbornej praxi jej študentov a rozvoji študijného programu sociálna práca.

Na sociálnych sieťach sa s ním rozlúčili mnohí jeho známi, priatelia, spolupracovníci i rodina. Jeho bývalý zverenec, ktorý bol v Detskom domove v Ružomberku, si na neho tiež v dobrom spomína: “Bol som v Detskom domove v Ružomberku, keď bol riaditeľom Štefan Likavčan. Bol to naozaj skvelý človek a mal veľmi dobré srdce. V domove som bol 11 rokov a mám z neho krásne zážitky. Vďaka riaditeľovi som sa dostal aj na dovolenky k moru do Grécka (tam som bol 5-krát), Talianska, Chorvátska a Ruska. Ale aj na kúpalisko v  Dolnom Kubíne a do kúpeľov Lúčky.  Štefan, navždy ostaneš v mojom srdci. Nech ti je zem ľahká.”

Posledné slová na rozlúčku mu zanechal aj starosta mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň: “Dovoľte, aby som v týchto mimoriadne ťažkých chvíľach pre jeho rodinu vyjadril v mene svojom i v mene Mesto Ružomberok úprimnú sústrasť. Za Štefanom sú dlhé roky práce, ktoré venoval Detskému domovu v Ružomberku a neskôr Centru pre deti a rodiny v Ružomberku. Zariadenie sa pod jeho vedením rozvíjalo, rozrástlo a deinštitucionalizovalo, vďaka čomu našli deti umiestnené v centre krajší a plnohodnotnejší domov v rodinných domčekoch. Jeho zamestnanci, kolegovia, deti z ružomberského detského domova, ale aj my všetci si ho budeme pamätať ako láskavého človeka so zápalom pre vec a pomoc iným. Jeho náhly odchod je veľkou stratou. Je veľa miest, kde bude Štefanova osobnosť chýbať.”