Regióny Trnava Domáce Skalica Top

NEHORÁZNOSŤ Mal luxusný život, na úkor ľudí! Oklamal ich o STATISÍCE eur: Vieme podrobnosti

Ilustračná foto. ZDROJ: FB Polícia Prešovský kraj, Instagram

SKALICA – Instagramový účet Slavomíra B. sledujú státisíce fanúšikov, ktorých pravidelne informuje o svojich luxusných dovolenkách, autách či stretnutiach s významnými ľuďmi alebo celebritami. Človek by na prvý pohľad obdivoval jeho šikovnosť a podnikavého ducha, ktorý mu zabezpečil takýto luxusný život. Nie je ale všetko zlato, čo sa blyští a v tomto prípade to platí niekoľkonásobne, pretože svoj luxus si užíva pravdepodobne na úkor oklamaných zákazníkov.

 

Slavomír B.  uzatváral zmluvy s ľuďmi najčastejšie na zasklievanie terás, balkónov, zimných záhrad a na montáže prístreškov, ale po pripísaní zálohy na jeho účet po ňom už nebolo ani chýru, ani slychu. Zákazníci ho mohli kontaktovať aj cez jeho webovú stránku https://balkona.eu/ . O nie práve najčestnejšom podnikateľovi informovala polícia v Trnavskom kraji ešte 25. augusta 2022, kedy sa im ho podarilo zadržať vo fitku.  “Vyšetrovatelia obvinili 38-ročného konateľa firmy zo zločinu podvodu, a to za celkovo 19 skutkov. Zároveň podala podnet na jeho väzobné stíhanie”.

ZDROJ: Instagram

Postup jeho protiprávneho konania bol vždy približne rovnaký, “so zákazníkom riadne spísal zmluvu o dielo, pričom si od neho vypýtal zálohu vo výške približne polovice z celkovej dohodnutej sumy. Klientom tvrdil, že peniaze potrebuje na počiatočné náklady spojené s dodávkou a montážou materiálu. Už od začiatku však vedel, že vzhľadom na okolnosti zákazku nebude schopný zrealizovať. Na naliehanie oklamaných zákazníkov nereagoval a vyplatenú zálohu im nevrátil. Podnikateľ sa začal zatajovať a nepreberal ani úradné zásielky,” informovala polícia SR v Trnavskom kraji. Podnikateľ podviedol 132 zákazníkov a dlhuje im viac ako 300-tisíc eur, ako nás informovala hovorkyňa KR PZ Trnava pani npor. Ing. Zlatica Antalová. Je otázne či jeho klienti niekedy uvidia svoje peniaze, zatiaľ čo on si užíval luxusné dovolenky v zahraničí, o čom pravidelne informoval takmer pól milióna svojich Instagramových fanúšikov.

Montážne práce a zasklievanie však neboli jediným jeho biznisom a snažil sa ho rozšíriť aj o obchod s diamantmi.