Spoločnosť Politika Zahraničné

Nemecko hlási najvyšší prírastok nakazených od apríla. Pribudli aj úmrtia

Zdroj: TASR / DPA

BERLÍN – Nemecko za posledných 24 hodín zaznamenalo 2828 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o najvyšší denný prírastok od druhej polovice apríla, informovala v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na nemecký Inštitút Roberta Kocha (RKI).

 

Celkový počet prípadov, ktoré v tejto krajine zaznamenali od začiatku pandémie, sa tak zvýšil na 306.086. Za rovnaký časový úsek hlásilo Nemecko 16 nových úmrtí, čím sa celkový počet obetí od začiatku vypuknutia pandémie zvýšil na 9562. Počet pacientov s chorobou COVID-19 hospitalizovaných v nemocniciach, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť, stúpol na 449. Pred týždňom ich bolo 352 a pred dvoma týždňami 278.

Počas vrcholenia pandemickej situácie v Nemecku koncom marca a začiatkom apríla prichádzali z krajiny správy o viac ako 6000 nových prípadoch denne. Vzhľadom na stúpajúci počet prípadov nákazy koronavírusom predstavitelia nemeckej metropoly Berlín v utorok oznámili, že zavedú prísnejšie epidemiologické pravidlá vrátane skrátenia otváracích hodín barov a reštaurácií či obmedzení kontaktov. Plánované zmeny budú platiť od soboty. Nové opatrenia sú namierené najmä na privátne oslavy a ilegálne zhromaždenia, ktoré sa často považujú za hnaciu silu pri šírení vírusu, poznamenala DPA.