Regióny Skalica

Nemocnica v Skalici získala 13 monitorov dychu

Zdroj: nspskalica.sk

SKALICA – Fakultná nemocnica s poliklinikou v Skalici získala monitory, ktoré pomáhajú kontrolovať dýchanie detí ohrozených syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS. TASR o tom informovala Martina Plášková zo skalickej nemocnice.

 

Celkovo 13 monitorov dychu darovala nemocnici Nadácia Križovatka. “Upozornia na anomálie v dýchaní pomocou svetelného a zvukového signálu. Sú jediným spoľahlivým pomocníkom rodičov a personálu nemocnice pri strážení dýchania bábätiek,” uviedla Plášková.

Vďaka spolupráci môžu zapožičané monitory dychu chrániť spánok rodičov a detí aj v domácom prostredí. “Zdravotná pomôcka pomáha spoľahlivo kontrolovať a chrániť dýchanie dieťaťa a varuje rodičov a personál v prípade jeho ohrozenia. Ročne zapožičia neonatologické oddelenie skalickej nemocnice do domácej starostlivosti okolo 100 monitorov dychu,” doplnila Plášková.

Projekt zapožičiavania monitorov dychu funguje v nemocnici od roku 2008 a vďaka tomu nemocnica získala od nadácie celkovo 42 monitorov dychu k starostlivosti o predčasne narodené aj termínové bábätká.