Domáce Top

Nepresvedčil ich: Kaliňákov test na detektore lži vyvolal búrku reakcií

BRATISLAVA – Exminister vnútra Robert Kaliňák v utorok informoval verejnosť o výsledkoch testu na detektore lži. Jeho politických oponentov však tento test neuspokojil. Prostredníctvom sociálnej siete Facebook vyjadrili svoje podozrenia a pohoršenia z Kaliňákového pokusu o preukázanie jeho nezainteresovanosti v kauze únosu vietnamského občana.

Predseda KDH Alojz Hlina položil na úvod jednoduchú otázku pre Andreja Danka a Bélu Bugára, predsedov koaličných partnerov Smeru. ,,Do kedy sa ešte plánujete zúčastňovať na tejto komédii, ktorá poškodzuje našu krajinu?”Ako uviedol šéf kresťanských demokratov, otázka je namieste po tom, čo predviedol Kaliňák.

Predseda SaS Richard Sulík Kaliňáka obviňuje, že svoj test na detektore lži si najskôr nacvičil. ,,TRÉNING ROBÍ MAJSTRA  Kaliňák trénuje? Auto z firmy, ktorá prevádzkuje detektor lži (www.detektor-lzi.sk) rovno pred centrálou Smeru, R. Kaliňák telefonujúci na balkóne… “

Predstaviteľka strany OĽaNO Veronika Remišová však spochybňuje samotný test a dáva do pozornosti jeho neopodstatnenosť. ,,Na používanie detektora lži existujú viaceré rozporuplné názory a slovenské súdy ho neuznávajú ani ako dôkaz,” napísala na Facbeooku.

Politik za stranu SMER Ľuboš Blaha však vo svojom statuse ponúka iný pohľad na vec. ,,Kaliňáka obvinili, že sa zapojil do únosu Vietnamca. Ten to vyvrátil detektorom lži. A tak spochybňujú detektor lži. Keď to vyvráti vyšetrovanie, spochybnia vyšetrovanie. Môže sa aj rozkrájať, nič mu nepomôže,” napísal v statuse.