Kategórie Starý Smokovec Žilina Tatranská Lomnica Vysoké Tatry

Nepríjemnosti pre motoristov v Tatrách. Pripravte sa na výrazné dopravné obmedzenia, kolóny a zdržania

cesta, oprava, rekonštrukcia

POPRAD – Cesta druhej triedy medzi Veľkou Lomnicou a Tatranskou Lomnicou je od dnešného dňa úplne uzavretá. Obchádzková trasa vedie po ceste tretej triedy 3102 cez Starú Lesnú. Uzávierka by mala trvať do soboty 13. novembra do 17:00, dôvodom je rekonštrukcia železničného priecestia nad futbalovým ihriskom.

 

Podľa starostu Petra Dudu bolo priecestie vo veľmi zlom stave. Ako povedal, obec už niekoľko rokov tlačila na Železnice Slovenskej republiky, aby ho zrekonštruovali, bolo miestom častých nehôd cyklistov. Starosta poukázal na to, že železničné priecestie pretína cestu asi v 45-stupňovom uhle. „Keď po ňom jazdili cyklisti, stávalo sa im, že sa im spriečilo predné koleso, a tak prepadli cez bicykel, urobili kotrmelec. Mali sme tam niekoľko prípadov so zlomenými kľúčnymi kosťami, otrasy mozgu a podobne,“ opísal Duda.

 

Veľká oprava cesty vo Vysokých Tatrách skomplikuje dopravu. Zdroj: TASR / Ján Krošlák. Ilustračný obrázok, Zdroj : FB / Trnavský samosprávny kraj

Železnice samospráva požiadala, aby prejazd vybavili systémom „velostrail“. Ten je podľa starostu uspôsobený práve na to, aby po ňom dokázal cyklista prejsť bez vzniku kolíznej situácie. Uzávierka cesty je označená dopravnými značkami. Vlaky na trati Veľká Lomnica – Tatranská Lomnica nahradia autobusy. „Vodičov motorových vozidiel aj ostatných účastníkov cestnej premávky vyzývame k zvýšenej opatrnosti, ohľaduplnosti a k rešpektovaniu dočasného dopravného značenia,“ uviedla samospráva na svojej internetovej stránke.