Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Netradičné divadlo v netradičných časoch. Trnavskí herci ponúkajú skutočnú zaujímavosť

Zdroj: TASR / Lukᚹ Grinaj

BRATISLAVA – Mnohé divadlá sa rozhodli s pandémiou zatočiť. Aj keď už v tejto sezóne svoje brány neotvoria, návštevníkov lákajú na niečo zaujímavejšie. Divadlo Jána Palárika v Trnave chystá netradičné podujatia na divadelnom dvore.

 

Uvoľňovanie opatrení neprinieslo na Slovensku až takú radosť. Mnohé divadlá totiž svoju divadelnú sezónu ukončili a divákom tak nezostáva nič iné, len čakať do septembra.

Keďže si umelci uvedomujú, že ľuďom chýba divadlo, mnohé inštitúcie sa rozhodli s divákmi zostať v kontakte. Divadlo Jána Palárika v Trnave chystá počas tohto mesiaca šesť podujatí na divadelnom dvore. ,,Veríme, že nám počasie bude priať a užijeme si nielen divadlo, ale aj výnimočnú atmosféru,’’ uvádza divadlo.

 

Inštitúcia privíta návštevníkov na divadelnom dvore. Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Niečo pre každého

Divadlo začína v piatok 12.6. o 19:00 predstavením Kompletný Shakespeare zhltnutý za 120 minút. Ak ale predstavenie nestíhate, máte ešte ďalšiu šancu. Inscenáciu odohrajú aj 19.6. a 26.6. 

Inštitúcia nezabúda ani na deti. Súčasťou programu bude tiež hosťujúce predstavenie divadla TEÁTER KOMIKA Prasiatko Pigi a jeho dobrodružstvá. To je na pláne v nedeľu 14.6. o 16:00. Veľkým lákadom bude aj predstavenie Oškvarok a Omrvinka. Herci z inscenácie sa na deti tešia 21.6. o 16:00. Posledným vystúpením bude 28. júna o 16:00 čítanie z knihy Jozefa Kronera a Márie Števkovej O zlatej rybke / O rybke Beličke.

 

Diváci sa môžu tešiť na Shakespeara. Zdroj: TASR / Lukᚹ Grinaj

Bez toho to nejde

Návštevníci budú môcť navštíviť divadlo za prísnych opatrení:

  • diváci vstupujú na miesto konania podujatia len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka…), ktoré si neskladajú počas celého trvania podujatia
  • pri vstupe si diváci vydezinfikujú ruky dezinfekčnými prostriedkami
  • divákom bude pri vstupe do priestoru odmeraná telesná teplota
  • diváci musia počas trvania podujatia, ako aj pri príchode a odchode z priestorov dodržiavať dvojmetrové rozostupy medzi sebou (neplatí pre partnerov alebo rodinných príslušníkov z jednej domácnosti)

 

Pri vstupe bude pre divákov pripravená dezinfekcia. Zdroj: TASR / Roman Hanc

V inom svete

Divadlo Jána Palárika aj naďalej pokračuje v online programe. ,,Týždeň vždy začíname novým citátom na fasáde nášho divadla,” povedala marketingová riaditeľka Lucia Turňová

V utorok sa deti potešia kreatívnym dielňam a dospelých zase čaká talkshow alebo záznam z predstavenia. Streda patrí večernej chvíľke poézie a humornému seriálu Doma je prča. Vo štvrtok pokračuje Michal Jánoš v originálnej prechádzke divadelnými dejinami DraMA TÚRA a v piatok je zase čas na záznam predstavenia. Víkend patrí poézii.

Divadlo malo v tejto sezóne na pláne niekoľko premiér, ktoré museli zrušiť. Diváci sa ich dočkajú neskôr. ,,Dve zameškané sme presunuli na jeseň a začiatok budúceho roka,” povedala Turňová. 

V lete avizuje inštitúcia aj letný divadelný tábor.

 

Premiéru divadlo presunulo. Zdroj: TASR / Lukᚹ Grinaj

Mohlo by vás zaujímať: