Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

NEUVERITEĽNÉ LAJDÁCTVO v prípade VRAŽDY na Zámockej! Pre TOTO polícia nevedela NÁJSŤ VRAHA skôr

Policajný prezident Štefan Hamran detailne opísal zlyhanie policajta v call centre v deň vraždy na Zámockej ulici. Ilustračné foto. FOTO TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA  – Oznámenie o mieste, kde sa po vražde na Zámockej  pohyboval 19-ročný vrah Juraj Krajčík prijal policajt, ktorý bol v minulosti 11 krát disciplinárne trestaný. Zhruba mesiac pred vraždou na Zámockej ho potrestali najprísnejším disciplinárnym trestom. S informáciou ako prvý prišiel novýčas.sk. Policajný prezident Štefan Hamran pre aktuality.sk detailne opísal, ako vraha mohli chytiť skôr, no pre lajdáckosť policajta, po ňom polícia hodiny bezmocne pátrala.    

 

Ministerstvo vnútra tento týždeň zverejnilo informáciu, že inšpekcia začala vyšetrovať priebeh úkonov policajtov, ktorí mali službu v deň vraždy na Zámockej ulici. Zároveň policajný prezident Štefan Hamran požiadal riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ o prepustenie policajta, ktorý sa vykašľal na oznámenie od občana o mieste pohybu Juraja Krajčíka a dokonca žiada vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti.

Video nevhodné pre citlivé povahy


MRAZIVÉ DETAILY: Čo sa dialo po VRAŽDE na ZÁMOCKEJ? Lipšic o nich otvorene prehovoril


Pre portál aktuality.sk detailne opísal čo sa odohralo v deň vraždy v policajnom call centre a uviedol tiež bližšie informácie o policajtovi, ktorý zlyhal. Hamran povedal, že polícia má  tzv. call operátorov, ktorí majú povinnosť v prípade, že volajúci vidí podozrivú osobu, okamžite prideliť ju operačnému dôstojníkovi, ktorý je kompetentný vyslať tam sily a prostriedky. „Ak to neurobí, tak pochybil. Tento policajt nepriradil informáciu. Okrem toho je to paradox, že sedia skoro v jednej miestnosti. Sedia tam operátori a o dvere ďalej, aby sa nevyrušovali sedia všetci operační dôstojníci. Ak dostanete takú závažnú informáciu, je pre mňa ľudsky nepochopiteľné, keď operátor vie, že celá Bratislava stojí na nohách, prezident, viceprezidenti, policajti, špeciálne jednotky, vrtuľník je nasadený a on neotvorí dvere a neoznámi svojim kolegom, že mám tu taký telefonát, ktorý môže byť rozhodujúci a kľúčový na to, aby sme sa dopátrali k tej osobe,“ povedal Hamran.

Štefan Hamran
Policajný prezident Štefan Hamran, Zdroj: TASR

Ľahostajnosť u policajta bol dlhodobý problém.