Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Neviete sa už dočkať nových kasových trhákov? Dátum otvorenia kín je konečne známy

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Len pred nedávnom sme informovali, že kiná sa zatiaľ nechystajú otvárať. Dve najväčšie siete na Slovensku Cinemax a Cinema City boli aj napriek uvoľňovaniu opatrení a stále mali zatvorené. Po niekoľkých mesiacoch ale prichádza dobrá správa pre nadšencov dobrých filmov a pukancov. Multiplexy onedlho otvoria svoje brány.

 

Aj keď sa šíria obavy z druhej vlny koronavírusu, na Slovensku je situácia nateraz pokojná. Pozitívnou správou je aj koniec núdzového stavu. Po dlhom čase sa tak opäť pre verejnosť otvárajú múzeá, galérie, divadlá, najnovšie aj kiná.

Veľa noviniek

Sieť kín Cinemax bola zatvorená od 10. marca. Aj napriek postupnému uvoľňovaniu opatrení však nechali svoje prevádzky zatvorené. Nariadenia Úradu verejného zdravotníctva boli totiž nielen pre spoločnosť, ale aj pre návštevníkov nie veľmi komfortné. Keďže sa ale situácia s pandémiou zlepšila, oznámili pozitívnu správu. Od 18. júna otvárajú všetky svoje prevádzky na Slovensku. Od 16. júna by mal byť dostupný aj online nákup vstupeniek. ,,Do kín nasadzujeme viacero filmových noviniek, ale aj filmy, ktoré ste si pred uzatvorením nestihli pozrieť,” láka spoločnosť.

V deň otvorenia sa diváci môžu tešiť na kriminálnu komédiu La Gomera, komédiu Takmer dokonalé tajomstvá a tiež na romantickú drámu Kalifornský sen.

 

Jednou z premiér bude aj Kalifornský sen. Zdroj: Cinemax

Bez toho to nejde

Počas zatvorenia využili čas na zabezpečenie potrebných hygienických opatrení. Rovnako zdôrazňujú, že návšteva kín je bezpečná. „Mnohí majú obavu z toho, že v zatvorenom priestore kinosály sa nebudú cítiť bezpečne, avšak tie naše sú vybavené vzduchotechnikou na princípe vonkajšej cirkulácie vzduchu, takže dnu prúdi čerstvý vzduch zvonku a vzduch z priestorov kina ide von,“ povedal marketingový manažér siete kín Cinemax Robert Kubička. 

Kiná aj napriek priaznivej situácii musia dodržiavať niekoľko opatrení. Po každom premietaní bude potrebná dezinfekcia, samozrejmosťou sú ochranné rúška personálu kín. Tie musia mať aj samotní návštevníci. Rovnako spoločnosť Cinemax poskytne pri vstupe dezinfekciu a k dispozícii budú tiež bezkontaktné teplomery. „Prioritou pre nás bolo zabezpečiť, aby bola návšteva kina bezpečná a návštevníci  si mohli pozrieť filmy, ktoré pred uzatvorením nestihli vidieť, ale aj viacero horúcich noviniek,“ dodal Kubička.

 

Každá prevádzka zabezpečí dezinfekciu. Zdroj: pixabay.com

Popkorn nesmie chýbať

Spoločnosť Cinema City otvorí prevádzky o niečo neskôr a to 25. júna. „Už sa všetci tešíme, keď 25. júna otvoríme kiná a budeme mať opäť možnosť vidieť filmové novinky na veľkom plátne, ktoré doplníme dokonalým filmovým zážitkom vrátane pohodlných sedačiek a čerstvého popkornu,“ uviedla za spoločnosť Cinema City Barbara Nagyová. Návštevníci sa majú na čo tešiť. ,,Cinema City už čoskoro uvedie na svoje plátna svetové, ako aj lokálne filmové novinky,’’ informuje spoločnosť.

Rovnako aj Cinema City zdôrazňuje, že dodržiavanie nariadení a opatrení Úradu verejného zdravotníctva sú samozrejmosťou. 

 

Kiná ponúknu aj občertsvenie. Zdroj: FB Cinema City Slovensko

Mohlo by vás zaujímať:

 

Multiplexy opäť otvárajú prevádzky. Zdroj: pixabay.com