Regióny Bratislava Trnava Žilina

NEWYORSKÝ hasič na Slovensku! RIADIL zásahy po útoku na DVOJIČKY v 2001

SLOVENSKO – Pocta nielen pre hasičov. Niektoré hasičské stanice navštívi v dňoch od 7. – 9. septembra bývalý newyorský hasič James Manahan. Bol jedným z hlavných koordinátorov záchranných činností pri páde veží Svetového obchodného centra v New Yorku v roku 2001. Predstaví aj spôsob riadenia zásahov a kooperáciu jednotlivých záchranných zložiek v krízových situáciách v podmienkach USA.

 

James Manahan je hasič vo výslužbe, ktorý počas svojej profesionálnej kariéry riadil koordináciu záchranných zložiek pri nežiaducich udalostiach veľkého rozsahu. “Bol jedným z hlavných koordinátorov záchranných činností pri páde dvojičiek v New Yorku v roku 2001,” píše HaZZ na sociálnej sieti. Ako prvú navštívil James Manahan v utorok v ranných hodinách hasičskú stanicu v Šamoríne, kde sa stretol s profesionálnymi a dobrovoľnými hasičmi. “Odtiaľ sa delegácia presunula na prehliadku hasičskej stanice na Radlinského ulici v Bratislave, kde ho riaditeľ KR HaZZ v Bratislave Martin Blaha oboznámil s jeho fungovaním a informoval ho o počte a dislokácii hasičských staníc v Bratislavskom kraji,” prezrádzajú hasiči.

James Manahan sa poobzeral po hasičskej stanici v Šamoríne.
Zdroj: fb/hazz

Podmienky v USA

V stredu pokračuje jeho program na Strednej škole požiarnej ochrany Ministerstva vnútra (MV) SR v Žiline. “Tam odprezentuje a predstaví spôsob riadenia zásahov a kooperáciu jednotlivých záchranných zložiek v krízových situáciách v podmienkach USA,” dopĺňa HaZZ. Potom sa presunú na Záchrannú brigádu HaZZ do Žiliny, kde mu príslušníci predstavia špeciálnu a ťažkú techniku HaZZ.
Riaditeľ KR HaZZ Blaha s newyorským hasičom vo výslužbe Manahanom.
fb/hazz