Regióny

Nezávislý kandidát na primátora Žiliny má podporu v opozícii

ŽILINA: Jesenné komunálne voľby sa blížia a nezávislý kandidát na primátora mesta Žilina, Peter Fiabáne, sa môže tešiť veľkej podpore. Dôveru si získal u opozičných strán, ktorými sú hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie Sme rodina, NOVA, Progresívne Slovensko, Občianska konzervatívna strana a Šanca.

“Robíme ďalší zásadný krok, aby Žilina naplnila svoj potenciál. Vážim si, že strany sa ma rozhodli podporiť ako nezávislého a nadstraníckeho kandidáta. Stotožnili sa s mojimi hodnotami, životným príbehom a mojou predstavou, ako urobiť zo Žiliny krajšie mesto pre život. Podpora takmer celej súčasnej opozície je pre mňa veľkým záväzkom. A zároveň povzbudením, že naše doterajšie úsilie má zmysel,” povedal Fiabáne.

Na poslankyňu Národnej rady SR, Janu Kiššovú (SaS), Peter Fiabáne spravil dojem ocenením Via Bona, ktoré získal za zodpovedné podnikanie. Podľa jej slov schopnosť zodpovedne podnikať dáva výborné predpoklady na dobré a zodpovedné spravovanie mesta a verejných zdrojov.

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO, vyzdvihuje zas Fiabáneho dravosť a nebojácnosť postaviť sa dlhoročnému bývalému vedeniu mesta Žilina, Jánovi Slotovi, ktorý podľa nej nekonal v prospech mesta, či obyvateľov. ,,Potrebujeme, aby Žilinu riadil človek, ktorý bude mesto rozvíjať a zveľaďovať. Človek, ktorý bude ľuďom slúžiť a bude mať povesť čestného a charakterného človeka,” uviedla Remišová.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár uviedol, že pre neho je najdôležitejšie, aby kandidátom bol človek, ktorý sa zaoberá verejným blahom občanov a aby všetku energiu venoval zlepšovaniu života v danom meste. Peter Fiabáne je podľa neho tá najlepšia voľba.

Nezávislý kandidát na primátora mesta Žilina sa od začiatku svojej kampane nebráni podpore odborníkov, či demokratických politických strán, pokiaľ sa budú stotožňovať s jeho programom a plánmi.