Regióny Prešov Vranov nad Topľou

Neznámy vandal spôsobil na farnosti obrovskú škodu! Podarilo sa mu utiecť

BANSKÉ – Neznámy páchateľ sa dopustil vandalizmu na obecnom kostole. Svojím vyčíňaním pôsobil nemalé škody na “svätom” majetku. Polícia sa ho snaží dolapiť. 

 

Polícia vo Vranove nad Topľou vyšetruje prípad poškodenia gréckokatolíckeho kostola. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, farnosť škodu na národnej kultúrnej pamiatke vyčíslila na 4500 eur, páchateľovi za poškodzovanie cudzej veci hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

K trestného činu sa páchateľ dopustil v dobe medzi 18. a 19. júlom. Najprv malým dreveným krížom udieral do dverí kostola, čím ich poškodil v oblasti zámku. “Potom vybral betónovú dlažobnú kocku z chodníka a hodil ju do okna kostola, poškodil okno i samotnú mozaiku na ňom. Vzal ďalšiu dlažobnú kocku a hodil ju do iného okna kostola, ktoré taktiež poškodil,” doplnila Ligdayová s tým, že vandal mal následne hádzať do okien i dverí kostola ďalšie dlažobné kocky, sviečky i stojany na sviečky. Ako dodala, išlo o “závažnejší spôsob konania”, keďže kostol požíva ochranu podľa osobitného predpisu.