Regióny Bratislava Top

Nič mu nebolo sväté! Zbesilú jazdu podguráženého “rekordéra” ukončili až policajti

BRATISLAVA – Vo večerných hodinách sa mladý muž rozhodol pred jazdou poriadne posilniť. Škoda, že vo veľkej miere alkoholickým nápojom. Jeho bujará jazda akoby nemala konca. Zrážal všetko, čo mu prišlo do cesty. V jeho vyčíňaní ho napokon zastavili až privolaní muži zákona. 

 

Včera krátko pred 22.00h viedol 30-ročný muž vozidlo Hyundai Accent po Trnavskej ceste v Bratislave. Po odbočení na Sputnikovú ulicu prešiel do protismeru, kde ohrozil idúce vozidlo Mercedes. Vodič Mercedesu tak musel prudko strhnúť volant doľava, aby nedošlo k čelnej zrážke, pričom si poškodil nárazník vozidla o obrubník. Podguráženého vodiča to však neodradilo a v jazde pokračoval ďalej. Následne narazil do zaparkovaného vozidla BMW 330. Ani táto zrážka ho však nezastavila a v jazde pokračoval ďalej. Až privolaná hliadka dopravných policajtov vozidlo zastavila a vodiča podrobila kontrole. Pri nej vodič javil známky požitia alkoholu. Policajti ho na mieste podrobili dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 1,26 mg/l, pri opakovanej dychovej kontrole mu namerali vyšší výsledok, až 1,35 ,g/l
alkoholu. To predstavuje 2,81 promile. Informoval hovorca Policajného zboru SR.

Mateja S. dolapila hliadka.
Zdroj: fb. Polícia SR

Vodič bol bezodkladne na mieste obmedzený na osobnej slobode a hliadka ho eskortovala na policajné oddelenie. K zraneniu osôb v súvislosti s touto udalosťou našťastie nedošlo. Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bolo vznesené obvinenie 30-ročnému Matejovi S., ktorý bol po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v „super rýchlom“ konaní.