Domáce Politika Top

Nicholsonová sa pustila do Fica: Ste čistý ako galantský Čistý deň

BRATISLAVA – Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) ukázal, ako sa správa politik na míle vzdialený od vášho putinovského sveta, povedala vo svojom vystúpení v Národnej rade SR poslankyňa a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová, podľa ktorej by si mal premiér Robert Fico brať z Lipšica príklad po tom, čo sa k 30. septembru vzdal svojho poslaneckého mandátu. Správanie sa Fica je podľa nej „nanajvýš trápne“.

„Pre mňa už nie ste premiérom tejto krajiny,“ povedala. Zaspomínala na deväťdesiate roky, keď ako novinárka verila v začínajúceho politika Fica. „Vtedy, na konci 90. rokov ste vyskakovali z médií taký čistý a zhovorčivý. Boli to novinári, ktorí vás urobili,“ dodala s tým, že vtedy odpovedal na všetky otázky a dnes vzbudzuje mnoho pochybností. „Dnes ste čistý ako galantský Čistý deň,“ prirovnala premiéra k resocializačnému centru v Galante, kde údajne zneužívali zamestnanci klientov. „Kde ste zobrali peniaze na všetok váš okázalý luxus,“ pýta sa premiéra.

Podľa Petra Pčolinského z hnutia Sme rodina – Boris Kollár by mal Fico z politiky odísť. “Čudujem sa vám, na vašom mieste by som sa na to už dávno vykašľal, máte svoj vek, dosiahli ste toho v kariére veľa. Nemáte najlepšie zdravie, mali by ste sa šetriť. Čudujem sa, že silou mocou ste ochotný pokračovať, keď dve tretiny ľudí na vás pľujú, nemôžete len tak vyjsť na ulicu bez ochranky,“ povedal Pčolinský.