Politika Domáce Top

Nie je možné, aby poslanci využívali vlaky zadarmo, tvrdí Bernaťák

Tibor Bernaťák

BRATISLAVA – Poslanci Slovenskej národnej strany si budú riadne hradiť prepravu z vlastných peňaženiek, tak ako každý občan Slovenskej republiky, ktorý má povinnosť si platiť cestovné. Informovala o tom hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová s tým, že poslanci SNS nikdy nebudú bezplatne používať prostriedky osobnej železničnej dopravy a nebudú zadarmo využívať žiadne dopravné služby.

„Slovenská národná strana je za to, aby sa konečne urobil poriadok s odmeňovaním ústavných činiteľov, či manažérov štátnych podnikov,” uvádza sa v tlačovej správe. Podľa zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, poslanci v súčasnosti môžu bezplatne používať prostriedky osobnej železničnej dopravy. SNS nesúhlasí s takýmito výhodami pre poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a bude trvať na tom, že všetci poslanci si musia platiť svoju dopravu z vlastných finančných prostriedkov.

„Nie je možné, aby poslanci využívali vlaky zadarmo. Musíme zrušiť takýto papalášizmus,“ uvádza predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Slovenská národná strana bude presadzovať, aby takéto nenáležité výhody boli z tohto zákona odstránené a bude trvať na tom, aby takáto výnimka bola zrušená.