Regióny Bratislava Top

Nočný HOROR v Bratislave! Šialenec STRIEĽAL na ľudí, útočníka polícia ZLIKVIDOVALA

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračná foto. Zdroj:Zregionu.sk

BRATISLAVA – Toto nikto nečakal. Muž sa vo štvrtok 28. septembra približne o jednej v noci ráno vybral do nočných ulíc Dúbravky, vytiahol zbraň a začal strieľať. Keď na miesto dorazili policajti, neváhal zbraň namieriť aj na nich, píšu noviny.sk.

Aktualizácia 10:00 K tragickej udalosti sa vyjadril na sociálnej sieti aj starosta Dúbravky Martin Zaťovič. “Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Je mi ľúto všetkých zranených nevinných občanov a ich rodín. Všetkým zraneným želám skoré uzdravenie a ich čo najrýchlejší návrat do každodenného života. Ďakujem aj všetkým občanom, ktorí pomáhali zraneným. Ich odvaha a nezištnosť pri pomoci si zaslúžia veľký obdiv. Takisto ďakujem aj polícií za rýchly zásah. Aj vďaka nim nemala táto udalosť dlhšie trvanie a ešte horšie následky. Zranenému príslušnikovi polície prajem takisto skoré uzdravenie. Verím, že takáto udalosť sa už nebude opakovať a Dúbravka bude bezpečným domovom pre všetkých,” napísal starosta na sociálnej sieti.

Aktualizácia 12:32 Útočník, ktorý v bratislavskej Dúbravke strieľal z okna na ľudí, mal čistý register trestov. Polícia s ním v minulosti riešila iba priestupok v súvislosti s používaním pyrotechniky. Streľbu považujú policajti zatiaľ za skratové konanie. Páchateľ podľahol zraneniam po zásahu policajta strelnou zbraňou. Informoval o tom vo štvrtok policajný prezident Štefan Hamran.

“My sme túto osobu nikdy ani len nevyšetrovali,” povedal Hamran o útočníkovi. Potvrdil však, že polícia v oblasti streľby evidovala za kalendárny rok deväť nahlásení použitia zábavnej pyrotechniky. “Až na jeden prípad nám nikdy neoznačili ani žiadnu osobu, ani žiadny konkrétny byt,” spresnil. Byt začali preverovať, nikto z neho s políciou nekomunikoval. Podozrivý z priestupku nereagoval ani na predvolanie polície. Nekomunikovali ani jeho rodičia, ktorí s ním žili v jednej domácnosti. Podľa Hamrana mala s ním ťažkosti komunikovať aj správkyňa domu.

Päť legálne držaných strelných zbraní, ktoré zaevidovala polícia, bolo písaných na otca útočníka. Výbušné predmety podľa Hamrana zatiaľ nenašli. “Narazili sme len na zábavnú pyrotechniku, ktorej držba ani používanie nie je trestné,” skonštatoval. Ako dodal, nedalo sa na základe používania zábavnej pyrotechniky predpokladať, že muž začne strieľať z okna na ľudí.

Šéf polície ocenil rýchly zásah policajtov. Vyzdvihol aj reakciu príslušníka, ktorý strieľal. Ide podľa neho o začínajúceho “dvaapolmesačného” policajta. V súčasnosti podľa neho prebieha prehliadka miesta činu a zaisťujú sa dôkazy.

Nočný incident v bratislavskej Dúbravke si vyžiadal jedného mŕtveho a štyroch zranených. Na Fedákovej ulici malo dôjsť k streľbe a k výbuchu v jednom z bytov.

Aktualizácia 8:33 Dvaja zranení po nočnej streľbe v bratislavskej Dúbravke zostali po operácii hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB), tretieho po ošetrení prepustili domov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

“Jeden pacient s priestrelom ruky utrpel stredne ťažké zranenie, bol ošetrený a prepustený do domácej liečby, jeho stav si nevyžadoval hospitalizáciu. Ďalší dvaja pacienti utrpeli ťažšie zranenia, obaja sa museli podrobiť operačnému zákroku,” priblížila Kliská.

Obaja sú podľa jej slov mimo ohrozenia života a pod stálym dohľadom zdravotníkov na jednotke intenzívnej starostlivosti. “Utrpeli strelné poranenie ramena a lakťu, jeden z týchto pacientov mal okrem strelných rán aj rezné rany v oblasti krku, ktoré mu spôsobil útočník,” spresnila.

Aktualizácia 8:03  Polícia vyšetruje nočný incident v bratislavskej Dúbravke, ktorý si vyžiadal jedného mŕtveho a ďalších štyroch zranených. Pri zásahu museli policajti použiť služobnú strelnú zbraň. Na mieste udalosti sú naďalej viaceré policajné autá a policajti.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff informoval, že viaceré policajné hliadky boli krátko pred 1.00 h vyslané na základe viacerých telefonických oznámení od občanov na Fedákovu ulicu v Dúbravke. Malo tam dôjsť k výbuchu v jednom z bytov a následne k streľbe.

Policajti pri zásahu museli voči konkrétnej osobe použiť aj služobnú strelnú zbraň. “Na mieste utrpela jedna osoba zranenia, ktorým na mieste podľahla,” uviedol Szeiff. Ako podotkol, v dôsledku incidentu utrpeli ďalšie osoby zranenia, s ktorými boli prevezené do nemocníc.

Polícia sa aktuálne zaoberá okolnosťami a aj presnými príčinami, za ktorých k udalosti došlo. “Len čo to procesná situácia umožní, k prípadu poskytneme bližšie informácie,” skonštatoval Szeiff.

Aktualizácia 6:45 Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na sociálnej sieti informovalo, že na mieste incidentu sa nachádzali štyri osoby so strelnými poraneniami, ktoré boli po prvotnom ošetrení transportované do nemocníc. U piatej záchranári konštatovali smrť.

Záchranári v noci zo stredy (27. 9.) na štvrtok zasahovali v bratislavskej Dúbravke pri štyroch osobách so strelnými poraneniami. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR o tom informovalo na sociálnej sieti.

“Na základe telefonátu na tiesňovú linku 155 v noci na dnes Krajské operačné stredisko Bratislava vyslalo štyri posádky (3xRZP, 1xRLP) do mestskej časti Dúbravka. Na mieste sa nachádzali štyri osoby so strelnými poraneniami horných a dolných končatín, ktoré boli po prvotnom ošetrení transportované do nemocníc. U piatej osoby, 32-ročného muža, záchranári konštatovali exitus,” uviedli záchranári.

 

Nočná dráma si vyžiadala troch zranených civilistov a jedného policajta. Podľa očitého svedka, ktorý krvavý útok šialenca videl, muž najprv strieľal z okien. To mu však nestačilo. Vyšiel aj rovno pred bytovku, kde vo svojom šialenom konaní pokračoval. Na chvíľu nastalo ticho, vbehol späť do bytu a ľudia započuli výbuch. Keď utekal z bytu, vyrútil sa na policajtov s nožom. Tí ho smrteľne zranili na medziposchodí. Mal vykrikovať, že ich zabije.

Podľa informácií TV JOJ by malo ísť o 32-ročného muža. Sídliskom bolo počuť viac ako 10 výstrelov. Aj v týchto chvíľach sú na mieste desiatky policajtov a expertov. Ulica je opáskovaná. Policajti sa snažia pod oknami nájsť nábojnice. Prehľadávajú celé okolie.