Zahraničné

Nosenie rúšok bude od piatka povinné v celom Paríži

Ilustračné foto - Zdroj: TASR / AP

PARÍŽ – Nosenie rúšok bude od piatku povinné v celom Paríži a na jeho vnútorných predmestiach. Televízii BFM to vo štvrtok povedala zástupkyňa primátora Anne Souyrisová.

Povinné nosenie rúšok nadobudne účinnosť o 08.00 h SELČ. Táto povinnosť sa bude podľa agentúry DPA vzťahovať i na cyklistov, motorkárov a používateľov kolobežiek, či elektrických kolobežiek, ktorí mali doteraz výnimku. Francúzsky premiér Jean Castex už predtým vo štvrtok vyzval na povinné nosenie rúšok v hlavnom meste s cieľom obmedziť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2.

Francúzsko od 21. júla zaviedlo povinné nosenie rúšok v uzavretých verejných priestoroch, ako sú obchody a banky. Od začiatku augusta je ich nosenie povinné i v tých oblastiach hlavného mesta, kde sa zhromažďuje veľký počet ľudí. Takéto opatrenie zaviedlo už viacero francúzskych miest vrátane Marseille, Toulouse a Nice. Vo Francúzsku pribudlo v stredu 5429 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Celkový počet nakazených sa tým zvýšil na 253.587. Viac ako 30.000 ľudí v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo.