Regióny Bratislava

Nová online platforma má zlepšiť edukáciu o poruchách príjmu potravy

Ilustračné. Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Nová online “PPPomáhajúca” platforma má zlepšiť edukáciu o poruchách príjmu potravy. Ponúka komplexný vzdelávací a podporný obsah. Sú na nej zverejnené usmernenia odborníkov aj príbehy pacientov. Jej súčasťou sú tiež online kurzy. Informovala o tom organizácia Chuť žiť, ktorá za platformou stojí.

“Víziou platformy je vytvoriť bezpečný online priestor, ktorý neustále prináša dostupnú edukáciu, osvetu a prevenciu v oblasti porúch príjmu potravy. Jej cieľom je slúžiť nielen ľuďom s týmto ochorením, ale aj ich rodinám, odborníkom a širokej laickej verejnosti,” priblížia. Za kurzami na platforme stoja odborníci. Organizácia upozornila na to, že obsah nenahrádza odbornú starostlivosť, ale sprostredkováva overené informácie.

“Našou ambíciou je obsah na platforme rozširovať a pridávať postupne viac edukatívneho materiálu. Cieľom je obsah prispôsobovať aktuálnym potrebám,” dodala. Chuť žiť je nezisková organizácia pracujúca s osobami trpiacimi poruchami príjmu potravy. Venuje sa prevencii, liečbe, osvete a destigmatizácii ochorenia. Poskytuje psychologické a nutričné poradenstvo, stacionáre pre pacientov či pre rodičov a rôzne liečebno-vzdelávacie programy.