Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Nová scéna prekvapuje. Aj počas pandémie naplno pracuje a zabaví divákov

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Bratislavské Divadlo Nová scéna (DNS) kvôli druhej vlne koronavírusu muselo zatvoriť svoje brány. Kontakt s divákmi ale stratiť nechcú. Najnovšie spúšťa sériu online komorných koncertov. Postupne sa predstavia známe talenty inštitúcie.

 

Víkend je poriadne pestrý. Okrem celoplošného testovania na vavrínoch nespia ani divadlá. Neustále pracujú na nových projektoch. Výnimkou nie je ani Nová scéna, ktorá už dnes o 20:00 uvedie prvý zo série online koncertov pod názvom Malá nočná hudba No.1.

 

Počas koncertov sa predstavia známe tváre divadla. Zdroj: Divadlo Nová scéna

Neformálna atmosféra

Hviezdy divadla sa dostanú priamo do obývačiek mnohých Slovákov. Tešiť sa môžu na známe mená – Mirka Gális Partlová, Dárius Koči, Lukáš Pišta, Vladislav Plevčík, Michal Candrák, Lenka Machciníková, Pavol Plevčík, Monika Drgáňová, Petra Dubayová a.h. Nebude chýbať ani kapela – Ľubomír Dolný, Matúš Ferko, Martin Kapusník, Ján Lau, Peter Zajaček. Dramaturgia úvodného stretnutia vychádza priamo z umelcov a ich energie, každý z účinkujúcich si dokonca vyberal pieseň sám. ,,Sledujte prvý zo série online koncertov, ktoré odhalia o našich interpretoch viac, ako by ste čakali. Vtipné, uvoľnené a neformálne online stretnutie plné zábavy a živej hudby, ktoré moderujú Dávid Hartl a Patrik Vyskočil,’’ láka DNS.

Práve moderátori stoja za celým projektom. Tí už na Novej scéne čo to spolu urobili. ,,Na Novej scéne sme už spolu s Patrikom ako režisérom vytvorili tradíciu veľkolepých Vianočných koncertov s mnohými účinkujúcimi, zborom, tanečníkmi a orchestrom. Teraz by sme radi vytvorili novú tradíciu komorných koncertov, s neformálnou atmosférou, na ktorých našich interpretov predstavíme ako ľudí z mäsa a kostí, so všetkými ich radosťami aj slabosťami,’’ uviedol Hartl.

 

Sériou koncertov bude divákov sprevádzať aj Dávid Hartl. Zdroj: Divadlo Nová scéna

Lepšia voľba

Pilotná časť Malej nočnej hudby nebude jediným vystúpením. Séria livestreamov bude pokračovať v dvojtýždňovom intervale. ,,Postupne by sa na nich mali predstaviť poprední sólisti DNS,’’ dodala inštitúcia.

Koncerty Malá nočná hudba sa mali pôvodne odohrávať v komornej atmosfére Štúdia Olympia. Keďže súčasná situácia neumožní divákom priamy kontakt s umelcami, poradia si inak. Vystúpenia prenesú do online priestoru a streamovať ho budú z veľkej divadelnej sály. Tvorcom online forma programu vyhovuje. Koncerty totiž môže vidieť viac divákov, ako by sa zmestilo do Štúdia Olympia. ,,Keďže sa pandémia vyvinula tak, že sme zrazu nemohli hrať pre divákov veľké tituly, ale chceli sme sa s nimi podeliť o našu tvorivú energiu, zvolili sme menšiu koncertnú formu – najskôr pre 80, neskôr 50 divákov a napokon je z toho v tejto situácii online projekt,” povedal režisér koncertu Patrik Vyskočil.

Zvedavosť je vítaná

Keďže si tvorcovia uvedomujú silu kontaktu s divákmi, počas predstavenia zapoja aj ich. ,,Radi by sme poodhalili zákulisie divadla aj osobné zákulisie interpretov. A zapojíme do toho aj divákov – tešíme sa na ich zvedavé otázky počas streamu koncertu na facebooku divadla,” dodal Hartl.

 

Do livestreamu zapoja tiež divákov. Zdroj: Divadlo Nová scéna

Mohlo by vás zaujímať: