Nové informácie o smrti Epsteina. Pitva odhalila záhadné zlomeniny

NEW YORK – V súvislosti so smrťou miliardára Jeffreyho Epsteina vo väznici v New Yorku sa dostali na verejnosť prvé podrobnosti z pitevnej správy. Tie vyvolávajú veľa nových otázok. 

 

Hneď po smrti amerického miliardára Jeffreyho Epsteina podozrivého zo sexuálneho zneužívania dievčat sa objavili rôzne konšpiračné teórie. Tie teraz nechtiac podporili aj prvé detaily z pitvy jeho tela. 

Americký investor a multimilionár utrpel niekoľko záhadných zlomením v oblasti krku. Ako píše Washington Post, je neobvyklé, že takéto poranenie našli aj na jeho jazylke. Zlomenina jazylky sa zvyčajne vyskytuje u obetí vrážd a len zriedka pri samovraždách.

Fraktúra tejto kosti väčšinou naznačuje, že obeť škrtili. Či sa tak stalo aj v prípade Epsteina, nie je zatiaľ jasné. Úrady nechceli komentovať publikované infomácie.

Na to, aby vyšetrovatelia určili príčinu Epsteinovej smrti, potrebujú zozbierať viac informácií. Hlavná patologička mesta New York Barbara Sampsonová v krátkom vyhlásení uviedla, že k príčinám smrti sa zatiaľ nemôže definitívne vyjadriť.

Anonymné zdroje uviedli, že Epstein mal mať tesne pred smrťou dobrú náladu. Dokonca údajne očakával, že ho prepustia na kauciu, keďže spolupracoval s vyšetrovateľmi. 

Zlomenina jazylky vyžaduje ďalšie odpovede

Podľa predsedu Národnej asociácie amerických patológov Jonathana L. Ardena môže mať zlomenina jazylky aj úplne obyčajné vysvetlenie. 

Arden novinárom vysvetlil, že jazylka sa u mladších ľudí skladá z troch prepojených kostí. V starobe však môžu tieto časti stvrdnúť a preto sú náchylnejšie k zlomeninám. Keď sa takéto niečo objaví na mŕtvolm tele, je normálne, že je potrebné to objasniť, vysvetlil Arden.

Jeffreyho Epsteina obviňovali okrem iného z toho, že prevádzkoval pedofilný sexuálny spolok s neplnoletými dievčatami. 

Epstein sedel v Metropolitan Correctional Center v New Yorku od júla. 10. augusta ho našli v cele ťažko zraneného a okamžite ho previezli do nemocnice. Tam bol krátko na to prehlásený za mŕtveho.

Viac o téme: jazylka, Jeffrey Epstein, krk, New York, obesenie, pedofilný gang, samovražda, sexuálne zneužívanie, USA, uškrtenie, zlomenina, zneuźívanie detí

Súvisiace články