Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce

NOVINKA Mega LACNÝ reťazec na Slovensku: TENTO nemecký GIGANT chce dobyť náš trh

Na Slovensko mieri nový obchodný reťazec. ZDROJ: TASR / AP

SLOVENSKO – Lacných obchodných reťazcov je na Slovensku hneď niekoľko. Medzi najznámejšie patria Pepco, Kik či nedávno otvorené pobočky Action. Slováci majú radi nákupy za pár eur, pričom dôvodom môže byť aj inflácia a nedostatok finančných prostriedkov. Možno sa dočkáme ďalšej konkurencie.

 

Nedávno sme vás informovali o tom, že príchod na Slovensko zvažuje aj lacná poľská sieť supermarketov Biedronka, ktorá by bola konkurenciou pre iné reťazce ponúkajúce potraviny. Nejde ale o jedinú spoločnosť, ktorá by mohla k nám zavítať. Hospodárske noviny informujú o tom, že nemecká sieť obchodov má vo svojom hľadáčiku aj našu krajinu.


Na Slovensko prichádza ďalší SUPERLACNÝ reťazec: Stlačí ceny potravín nadol?


Reč je o nemeckej diskontnej sieti s názvom Woolworth. Nesústreďuje sa na potraviny, ale skôr na oblečenie, hračky či rôzne doplnky do domácnosti. Môže ísť teda o skutočnú konkurenciu pre Pepco alebo Kik. V súčasnosti má približne 600 predajní v Nemecku, no chce sa rozšíriť aj do Európy. Dokopy by chceli mať aspoň 5-tisíc predajní. Rozširovať sa už začali napríklad v Poľsku a nie je vylúčené, že naša krajina bude nasledovať.

Pozrite sa, ako to v nemeckých predajniach Woolworth vyzerá.

„Aj slovenský trh vnímame ako zaujímavý a s vysokým potenciálom. Slovensko preto zohráva reálnu úlohu v plánovaní našej expanzie,“ prezradil pre Hospodárske noviny Roland Rissel z komunikačného oddelenia reťazca.

Viac detailov o možnom príchode na Slovensko zatiaľ nevieme, ale určite vás o tom budeme informovať. Každopádne ide o zaujímavú správu, ktorá môže priniesť aj nové pracovné miesta.