Nový predseda BSK Juraj Droba preberie župu 4. decembra

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA  – Novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba a poslanci zložia sľub v pondelok 4. decembra na ustanovujúcom zasadnutí zastupiteľstva BSK. Potvrdila to hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„Zasadnutie zastupiteľstva sa uskutoční v Župnom dome, historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky, na Župnom námestí 11,“ uviedla ďalej Forman. Novozvolený predseda BSK Juraj Droba sa s dosluhujúcim predsedom Pavlom Frešom podľa informácií stretol doteraz dvakrát.

Droba ocenil Frešov prístup

Ako Droba povedal, oceňuje aktívny prístup Freša pri odovzdávaní agendy a úradu. „Je pre mňa omnoho jednoduchšie preberať úrad tak, že môj predchodca spolupracuje a snaží sa mi pomôcť. Takto by to malo byť v kultivovaných krajinách,” povedal Droba.

Voliči v Bratislavskom kraji si 4. novembra vo voľbách do orgánov vyšších územných celkov mohli vyberať predsedu samosprávneho kraja zo 17 kandidátov a 50 poslancov z 356 uchádzačov. Bratislavský samosprávny kraj najbližších päť rokov povedie Juraj Droba (SaS, OĽANO, SMK-MKP, NOVA, OKS, Zmena zdola, DÚ). Voliči mu odovzdali 36 864 (20,42 %) platných hlasov.

Druhú najvyššiu podporu získal nezávislý kandidát Rudolf Kusý. Toho volilo 33 489 (18,55 %) voličov. Milan Ftáčnik, ktorý tiež kandidoval ako nezávislý, v týchto voľbách presvedčil 31 638 (17,52 %) voličov. Doterajšieho šéfa kraja Pavla Freša podporilo 19 640 voličov (10,88 %). Volebná účasť v Bratislavskom samosprávnom kraji bola 31,34 percenta.

Foto: SITA/Peter Maďar

Viac o téme: Bratislavský samosprávny kraj, Juraj Droba, Pavol Frešo, župné voľby, župné voľby 2017

Súvisiace články