Voľby do VÚC Voľby 2022 Regióny Žilina Domáce

O post žilinského župana zabojuje Igor Chroma. Do volieb pôjde ako kandidát strany Smer-SD

ŽILINA – Bývalý žilinský primátor a exriaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Igor Choma je kandidátom na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja.  Chomovu kandidatúru oznámil v sobotu v Žiline predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
      

 

Rozhodnutie ísť kandidovať za predsedu Žilinského amosprávneho kraja neprišlo podľa Chomu zo dňa na deň. Dodal, že ako radový občan Žilinského amosprávneho kraja v posledných troch rokoch vnímal aktuálnu situáciu v kraji a len veľmi ťažko sa mu hľadajú nejaké pozitíva. Súčasná predsedníčka Žilinského amosprávneho kraja Erika Jurinová podľa neho nevyužila svoju príležitosť a jej pôsobenie vo funkcii je premárnený čas.

Prioritami Chomu budú podľa vlastných slov doprava v Žilinskom kraji, zdravotníctvo, školstvo. “Určite sa budem chcieť stretnúť so starostami a primátormi a porozprávať sa s nimi o ich prioritách. A takým smerom budem potom nastavovať svoj program,” doplnil Choma s tým, že v prípade zvolenia v jesenných voľbách chce využiť svoje skúsenosti a ponúknuť ich obyvateľom kraja.

Podľa Fica sa Smer-SD v Žilinskom kraji pokúša prednostne komunikovať s Hlasom-SD, SNS a Republikou. “Zatiaľ nedošlo k nejakým písomným dohodám, pretože dnes oficiálne oznamujeme kandidatúru Igora Chomu. Toto je kandidát, s ktorým pôjdeme na rokovanie s týmito politickými stranami,” uzavrel Fico.