O štyri posty v Rade pre vysielanie a retransmisiu sa uchádza 20 kandidátov. Koncom novembra ich čaká híring

BRATISLAVA – O štyri posty v Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa uchádza 20 kandidátov. Predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO) o tom informoval po pondelkovom zasadnutí parlamentného výboru, na ktorom otvorili obálky s menami kandidátov.

Upozornil, že ide o rekordný počet kandidátov, ktorý podľa jeho slov potvrdzuje opodstatnenosť nového výberu členov RVR, premietnutého v novele zákona. Poslanci ju schválili 3. novembra. „Otvorili sme tým dvere odborníkom a nie iba politickým nominantom, tak ako to bolo v minulosti. Myslím si, že táto zmena mnohých motivovala na to, aby sa prihlásili,“ povedal Čekovský.

Ešte predtým, ako sa voľba nových členov regulačného orgánu v oblasti médií a vysielania uskutoční v pléne národnej rady, bude verejné vypočutie kandidátov. „Híring sa uskutoční 30. novembra o 9.00 h v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu a vysielať sa bude on-line,“ oznámil Čekovský. Spomedzi kandidátov budú poslanci už na decembrovej schôdzi voliť celkovo štyroch nových členov.

Viac o téme: híring, kandidát, parlament, Post, Rada pre vysielanie a retransmisiu, uchádzač, voľba

Súvisiace články