Spoločnosť Kauzy Domáce

O väzbe Rudolfa Vaského rozhodne Krajský súd v Bratislave v najbližších dňoch

Zdroj: FB / Martin Daňo

BRATISLAVA – Krajský súd (KS) v Bratislave rozhodne v najbližších dňoch o tom, či Rudolf Vaský bude právoplatne stíhaný väzobne, a teda rozhodne o sťažnosti obvineného voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava I, ktorý ho zobral na začiatku apríla do väzby.

 

“Predmetná vec bola odvolaciemu (sťažnostnému) KS v Bratislave doručená 21. apríla. Príslušný senát vo veci rozhodne v zákonnej lehote, to je v lehote piatich pracovných dní,” uviedol pre TASR hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak. Rozhodovanie o sťažnosti sa bude konať na neverejnom zasadnutí.

Sudca OS Bratislava I rozhodol 4. apríla na neverejnom výsluchu o väzbe pre Rudolfa Vaského z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. “Dôvodom vzatia do väzby je porušenie podmienok probačného a mediačného dohľadu obvineným pri existencii väzobného dôvodu takzvanej preventívnej väzby. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať KS v Bratislave,” povedal vtedy Adamčiak.

Rudolf Vaský sa postavil pred sudcu po tom, ako ho zadržala 1. apríla Národná kriminálna agentúra pre nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorý mu zakázal uverejňovať príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel či sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

Zákaz prišiel ako náhrada väzobného stíhania pre obvinenie z výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Pôvodne bol Rudolf Vaský stíhaný väzobne aj so svojím spoluobvineným Martinom Daňom od konca minulého roka. V januári ich však prepustil KS v Bratislave so zákazom publikovania. Od svojho prepustenia Rudolf Vaský naďalej zverejňoval videá, od čoho sa Martin Daňo dištancoval.