Spoločnosť Servis Koronavírus Domáce Top

Obchodné reťazce zmenili otváracie hodiny. Pribudli aj ďalšie časy pre seniorov

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Obchodné reťazce kvôli koronavírusu musia fungovať na plné obrátky. Nápor ľudí každý deň ochromuje prevádzky. Zákazníci sa totiž správajú, akoby už nemali ani otvoriť. Zamestnanci nestíhajú dokladať tovar a sú vyčerpaní. Preto sa aj ďalšie prevádzky rozhodli upraviť otváracie hodiny. Zamestnanci si tak môžu aspoň trochu oddýchnuť. Skrátené otváracie hodiny pomôžu vyhnúť sa aj chaosu s nedostupným tovarom. Pracovníci tak doplnia regály a nákupy sa zaobídu bez paniky. Dokonca mnohým reťazcom vypomáhajú ľudia z iných prevádzok.

 

Tesco

K dočasnej zmene otváracích hodín pristúpil aj obchodný reťazec Tesco. Od dnes budú hypermarkety a čerpacie stanice Tesco otvorené od 7:00 do 21:00 hod. V menších predajniach, supermarketoch a prevádzkach Tesco Expres si budete môcť nakúpiť od 7:00 do 20:00 hod. Dočasné otváracie hodiny sa týkajú pracovných dní aj víkendov. Reťazec si totiž uvedomuje nával ľudí a týmto chce dopriať aspoň trochu odpočinku svojim zamestnancom. ,,Prečo to robíme? Pretože nám záleží na našich obetavých kolegoch, vďaka ktorým môžeme prinášať potraviny ľuďom vo všetkých regiónoch Slovenska a ktorí si zaslúžia viac odpočinku. Zároveň budeme mať viac času na dopĺňanie zásob a dezinfekciu našich obchodov,’’ uviedlo Tesco.

 

Ľudia vo veľkom nakupujú. Zdroj: TASR / AP

Lidl

Rovnako obchodný reťazec Lidl skrátil otváracie hodiny svojich predajní. ,,Od pondelka budú všetky otvorené maximálne do 20:00,’’ zdôraznil Lidl. Niektoré prevádzky sú však otvorené kratšie. Prehľad prevádzok si môžete pozrieť TU. Zároveň Lidl informoval, že od dnes v predajniach vypomáha aj takmer 50 zamestnancov Panta Rhei. ,,Vďaka čomu si budú môcť naši kolegovia v týchto náročných dňoch trochu vydýchnuť,’’ dodali. 

V tomto hektickom období ľudia vo veľkom nakupujú a tak sa musia voči náporu obrniť aj obchody. Veľkou novinkou sú preto nové preventívne opatrenia. ,,V najbližších dňoch bude na všetkých našich viac ako 1000 pokladniciach inštalované ochranné plexisklo, ktoré zabráni priamemu kontaktu našich pokladníkov so zákazníkmi. K dodržiavaniu bezpečnej vzdialenosti v pokladničnej zóne tiež pomôžu nálepky na zemi, ktoré budú informovať zákazníkov o dodržiavaní dostatočného odstupu,’’ informuje Lidl. Aby upokojili situáciu, na sociálnej sieti dokonca pridali fotografiu svojho skladu, kde zdôrazňujú, že zásob je dostatok a ľudia tak nemusia panikáriť.

 

Lidl má zásob dostatok. Zdroj: FB Lidl Slovensko

Kaufland

Kaufland tiež informuje zákazníkov o dočasnom skrátení otváracích hodín všetkých predajní. ,,Od pondelka do soboty Vám budeme k dispozícii od 7:00 do 20:00 h. a v nedeľu štandardne od 8:00 do 20:00 h., okrem predajne v AVION Shopping Park Bratislava,” dodáva Kaufland. Predajňa v Avione bude otvorená každý deň od 8:00 do 19:00. Vo všetkých prevádzkach sa rozhodli inštalovať ochranné plexisklá.

Billa

Billa ako prvý reťazec začal s úpravami otváracích hodín svojich predajní. Niektoré začali platiť uz 14. marca, niektoré 19. marca či 20. marca. Dotklo sa to najmä prevádzok v obchodných centrách. Pozrite si prehľad otváracích hodín predajní Billa TU. V priebehu tohto týždňa budú mať tiež predajne Billa plexisklá pri pokladničných pultoch.

 

Obchodníci inštalujú do prevádzok ochranné plexisklá. Zdroj: FB Billa Slovensko

Ochrana tých najzraniteľnejších

Tesco, Lidl, Kaufland aj Billa sa rozhodli vyhradiť seniorom čas na nákupy. Každý reťazec si určil iný čas, preto je dôležité si pred nákupmi radšej overiť, kedy má aký obchod prednostné nakupovanie pre dôchodcov. Ten čas je totiž určený len pre nich a vy si tak naplánujte svoje nákupy radšej na iný čas.

  • Billa 8:00 – 9:00
  • Tesco 9:00 – 10:00
  • Lidl 13:00 – 14:30
  • Kaufland 13:00 – 14:30

 

Obchody vyhradili časy pre seniorov. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Terno, Kraj, Moja samoška

Siete obchodov s potravinami Terno, Kraj a Moja samoška takisto dočasne skracujú otváracie hodiny svojich prevádzok. Zmeny budú platiť až do 27. marca.

  • pondelok – piatok – bude otvorené do 19.00

Otváracie hodiny konkrétnych predajní si môžete pozrieť TU.

COOP Jednota

COOP Jednota bola nútená kvôli nedostatku personálu rovnako pristúpiť k úprave otváracích hodín v niektorých predajniach. Ktorých predajní sa to dotkne, konkrétne nepovedali. ,,Chceli by sme vás preto veľmi pekne poprosiť o nakupovanie s mierou a ohľaduplnosť k sebe navzájom i voči našim kolegom, ktorí deň čo deň robia maximum, aby zabezpečili chod predajní a vyhoveli vašim požiadavkám,” uviedla COOP Jednota.

 

Obchodné reťazce menia otváracie hodiny. Zdroj: pixabay.com

Mohlo by vás zaujímať:

 

Potravín je stále dostatok. Zdroj: TASR / František Iván