Domáce Politika Kauzy Top

Objavilo sa ďalšie video, ktoré má kompromitovať Kisku. Tentoraz je na ňom sám exprezident

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V priebehu niekoľkých dní sa na webe objavilo už druhé video týkajúce sa exprezidenta a šéfa strany Za ľudí Andreja Kisku. Na nahrávke, ktorú šíri anonym s prezývkou Alien23 má byť Kiska zachytený počas rozhovoru s bývalým obchodným partnerom Michalom Šuligom. 

 

Aktualizované 15:55 o vyjadrenie Andreja Kisku 

Kiska prostredníctvom Šuligu kúpil v minulosti pozemky v katastri obce Veľký Slavkov. Neskôr sa ukázalo, že pôvodný majiteľ bol o ne obratý podvodom. Video má podľa popisku pochádzať z decembra 2019 a zachytáva rozhovor odohrávajúci sa v reštaurácii. Na nahrávke sa dvojica mužov rozpráva o obchodných záležitostiach, riešia zmluvy.

Kiska: Fico ma nenávidí

Kiska tvrdí, že video, ktoré sa objavilo na internete, je zostrihané. Na stretnutí v kaviarni mala byť podľa neho so Šuligom aj mladá žena, ktorú Šuliga predstavil ako svoju dcéru. Kiska sa domnieva, že práve ona sa postarala o nahrávanie. Strojcom akcie má však podľa neho byť poslanec parlamentu za stranu Smer-SD. Jeho meno ale neuviedol. Opakovane však zdôraznil, že predseda Smeru Robert Fico ho nenávidí.

Za prvé video padlo trestné oznámenie

Prvé anonymné video týkajúce sa bývalého prezidenta bola zverejnené minulý štvrtok. Išlo o videozáznam rozhovoru medzi Milanom Reichelom a Michalom Šuligom. Dvojica sa na ňom rozpráva o Kiskovi, pričom z neho vyplýva, že exprezident o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove mal vedieť. Tiež v ňom spomínajú čierne peniaze, ktoré mal mať Kiska záujem investovať.

Kiska na toto video reagoval tvrdením, že je zinscenované a stojí za ním človek v pozadí Smeru-SD. Vo veci tiež podal trestné oznámenie za krivé obvinenie.  “15 dní pred voľbami prichádza najväčšia špina. Smeru ide o všetko. Fico sa ma bojí, preto na mňa celú kampaň útočí. Vie, že ja som jeho najväčší súper. Som jediný, kto ho porazil a vie, že ak bude strana Za ľudí silná, nebude môcť vládnuť s fašistami a SNS,” uviedol Kiska minulý piatok.

Mohlo by vás zaujímať: