Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Obľúbená banka SLOVÁKOV má veľké PROBLÉMY: Sú v ohrození aj vaše PENIAZE?

pozor, peniaze, banka
Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay

SLOVENSKO – Bankový sektor v posledných mesiacoch zaznamenal viacero problémov. Po krachu viacerých inštitúcií je v ohrození ďalšia. Ide dokonca o obľúbenú banku mnohých Slovákov. Reč je o internetovej banke Revolut, ktorej dokonca hrozí odobratie licencie. Podarilo sa nám získať vyjadrenie priamo z banky ohľadom toho, čo sa momentálne deje. 

 

Portál Kryptomagazín informoval o tom, že Revolut sa v Anglicku dostal do veľkých problémov. V Londýne sa nachádza materské sídlo v spoločnosti, no napríklad hlavnú bankovú licenciu vlastní v Litve.


Vážne PROBLÉMY bánk! Majú sa Slováci báť o svoje PENIAZE? Zisťovali sme viac


Bank of England momentálne preveruje banku Revolut kvôli nezrovnalostiam s hospodárením a s účtovnými výkazmi. Nebola totiž schopná overiť príjmy Revolutu v hodnote 540 miliónov dolárov, ktoré pochádzajú aj z obchodovania s kryptomenami. Preto hrozí vysoké riziko odobratia bankovej licencie v Anglicku, čo by spôsobilo, že banka by viac nemohla poskytovať úverové a bankové služby.

revolut banka
Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash

Prídeme o svoje peniaze?

Služby internetovej banky Revolut využívajú aj mnohí Slováci, obľúbená je najmä medzi mladšími. Zaujímalo nás, či sú v ohrození aj naše úspory, preto sme požiadali o stanovisko Národnú banku Slovenska, rovnako ako aj banku Revolut.