Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Obľúbená banka SLOVÁKOV má veľké PROBLÉMY: Sú v ohrození aj vaše PENIAZE?

pozor, peniaze, banka
Ilustračná foto. ZDROJ: Pixabay

O svoje úspory sa obávať nemusíte

NBS pre zregionu.sk uviedla, že na území Slovenskej republiky pôsobí zahraničná banka Revolut Bank UAB, so sídlom vo Vilniuse, v Litve. Tá je oprávnená poskytovať cezhraničné bankové služby, na základe slobody poskytovania služieb podľa práva Európskej únie.

“Príslušným zahraničným dohliadacím orgánom je Bank of Lithuania, Litva. Vklady klientov zahraničných bánk z členských štátov sú poistené v príslušných národných fondoch ochrany vkladov, pričom podľa smernice č. 2014/49/EÚ o systémoch ochrany vkladov je úroveň krytia pre úhrn vkladov každého vkladateľa stanovená na 100 000 Eur v prípade, že sa vklady stanú nedostupnými,” prezradila Dominika Duchová z oddelenia komunikácie NBS.

peniaze
Ilustračné foto. ZDROJ: Pixabay

“Pri využívaní služieb zahraničných bánk Národná banka Slovenska odporúča postupovať obozretne a konať so zohľadnením určenej výšky krytia vkladov v prípade, že by sa stali nedostupnými,” dodala.

Kedy by nastal problém?

Národná banka Slovenska dáva v prípade britských bánk do pozornosti vyhlásenie publikované Európskym orgánom pre bankovníctvo (EBA), v rámci ktorého bola poskytnutá „Informácia pre spotrebiteľov – klientov britských finančných inštitúcií o konci prechodného obdobia v rámci brexitu.“

“Ak je totiž bankový účet spotrebiteľa vedený vo finančnej inštitúcií Spojeného kráľovstva s povolením vydaným v Spojenom kráľovstve, budú sa uplatňovať pravidlá ochrany vkladov platné v Spojenom kráľovstve, ktoré sa môžu líšiť od pravidiel platných pre bankové účty vedené v EÚ,” dodala na záver Duchová.

A čo na to samotný Revolut?