Regióny Bratislava Top

OBROVSKÁ RANA! NÁHLE zomrela bývalá VICESTAROSTKA Petržalky: DOJÍMAVÉ slová kolegov

sviečka, úmrtie, smrť
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

BRATISLAVA – Bratislavčanov zasiahla veľmi smutná správa. Dnes na Medzinárodný deň detí ich navždy opustila bývala vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová vo veku nedožitých 43 rokov. Z jej náhleho odchodu sa rodina nevie spamätať. Šok to bol aj pre priateľov a bývalých  kolegov.  

 

Jana Hrehorová, ktorá bola bývalou poslankyňou zastupiteľstva Bratislavského kraja a vicestarostka Petržalky, tento svet navždy opustila 1. júna. Podľa svojich kolegov bola aktívnym človekom s pozitívnym prístupom k životu, ktorý nezaháľal, ale rozmýšľal a veci riešil. Nemyslela len na seba, ale svojou činnosťou pomáhala tým, ktorí to potrebujú. Intenzívne sa angažovala v sociálnej oblasti.

Jana Hrehorová. ZDROJ: Juraj Droba/FB

“Svoje mandáty vicestarostky v Petržalke a župnej poslankyne využívala naplno. Venovala sa inklúzii detí, pomáhala matkám a rodinám, prepájala petržalské komunity.. Na našom úrade bola členkou sociálnej komisie a naplno sa venovala každému jednému projektu, mala výborné nápady. Veľmi príjemne sa s ňou spolupracovalo, pretože bola naozaj dobrý človek. Veľmi ma to mrzí, spolu s kolegami sme z tejto správy v šoku. Vám, Jankinej rodine a najbližším vyjadrujem úprimnú sústrasť. Neviem si predstaviť, čo musíte prežívať, ale ak vieme akokoľvek pomôcť – s láskou tak urobíme. Janka, budeš veľmi chýbať,” vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Juraj Droba, župan, Bratislavský samosprávny kraj
Župan Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
Foto: Topky/Maarty

S jej odchodom sa ťažko vyrovnáva aj poslanec Bratislavy Ján Hrčka. “Dnešný deň detí je najsmutnejším dňom detí v mojom živote. Dozvedel som sa, že moja kamarátka, bývalá prvá vicestarostka Petržalky a veľmi dobrý a nápomocný človek Janka Hrehorová nás navždy opustila. Je to hrozné a veľmi ma to mrzí. V takýchto chvíľach si človek uvedomuje, aký je život nespravodlivý a ktoré veci sú v živote ozaj najdôležitejšie. Janka, budeš nám veľmi chýbať,” napísal na sociálnej sieti.

Smúti za ňou celá Petržalka

Obyvatelia a kolegovia z mestskej časti Petržalka, sú z jej odchodu zdrvení. Na facebookovej stránke jej napísali srdcervúci odkaz. “S poľutovaním a zármutkom v srdciach vám oznamujeme, že vo štvrtok 1. júna nás vo veku nedožitých 43 rokov náhle navždy opustila naša milovaná kolegyňa Janka Hrehorová,” začínajú písať zdrvení priatelia a kolegovia.

“Janka v rokoch 2018 až 2022 pôsobila ako pravá ruka nášho petržalského starostu Jána Hrčku a už štyri roky predtým aj ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva, pričom dlhé roky sa angažovala i v neziskovom a dobrovoľnom sektore v snahe pomáhať tým, ktorí to potrebujú najviac. Na našom miestnom úrade následne pracovala v rámci kancelárie starostu a prednostu, pričom jej hlavnou agendou bola komunikácia s kolegami a kolegyňami z našich organizácií a koordinácia spoločenských podujatí vrátane jej obľúbených kultúrnych aktivít zeleného sídliska,” spomínajú na pracovné obdobie obľúbenej poslankyne.

Podľa ich slov, bola aj napriek množstvu pracovných, politických aj dobrovoľníckych aktivít vždy usmiata, priateľská a každému kolektívu dodala humor, iskru aj nadhľad. “Spolu s ňou tak naše rady opúšťa aj časť bezodnej energie, ktorú okolo seba nezištne rozdávala nielen na petržalských podujatiach, kde ste sa s ňou osobne stretli určite viacerí. Jej odchodom zostáva obrovská diera nielen v petržalskom tíme, ale i v našich srdciach,” dodávajú zdrvení Petržalčania.

Na túto významnú ženu si s obrovským smútkom zaspomínala aj bývalá členka a štatutárka MC Budatko Kristína Kováčiková. “Janka bola jedno zo zakladateliek dnešného Budatka, dlhoročná  štatutárka tohto petržalského materského centra a stále čestná členka MC  Budatko. Aj keď už nebola aktívnou štatutárkou, vždy pomáhala a rada sa  vracala medzi mamičky a detičky a nasledujúce generácie nových  dobrovoľníčok. Z diaľky držala ochrannú ruku nad svojím “malkáčom”, ako  MC Budatko rada nazývala. Naposledy sme sa spolu videli v sobotu,  27.mája na 16.tych narodeninách centra, kde sa stretlo viac generácií  dobrovoľníčok a staršie deti už robili pomoc pri hrách mladším deťom,  rovnako aj Jankine deti, “vychované” Budatkom. Dnes na stránke MC  Budatko večne usmiate slniečko ako znak materského centra nenájdete.  Janka, ďakujeme Ti za všetko, nech Ti hore v nebi svieti Budatkovske  slniečko. Tvoje priateľky a detičky z MC Budatko.”