Regióny Domáce Senica Top

OBROVSKÁ STRATA: Zomrel obľúbený PRIMÁTOR! Svoje mesto viedol až 13 rokov

Ilustračná foto. Zdroj: archív regiony.zoznam.sk

SENICA – Smrť si opäť nečakane zobrala človeka, ktorý si svojou osobnosťou, životným entuziazmom, humorom a odbornosťou získal mnohých ľudí. Na večnosť sa pobral bývalý starosta mesta Senica -Pavol Grimm. Jeho pracovné začiatky sú veľmi pestré a úzko spojené s učiteľstvom nielen na Základnej škole. Ľudia ho dokonca poznali aj ako výborného muzikanta. 

 

Vo veku už nedožitých 88 rokov nás v piatok 28. apríla 2023 opustil bývalý starosta mesta Senica – Pavol Grimm, ktorý je rodákom z Kunova. Jeho odchod na večnosť bol zrejme nečakaný, ako píše Vladimír: “Braňo, včera sme boli spolu v Nitre. Nič som netušil!”

Mesto Senica ako primátor viedol úctyhodných 13 rokov a to v predrevolučných aj revolučných rokoch. Spočiatku zastával funkciu predsedu mestského Národného výboru, a potom bol od roku 1990 v dvoch volebných obdobiach zvolený občanmi za primátora. Jeho voliči si ho hlboko vážili, ako píše Tonka: “Bol výborný a vždy usmiaty primátor. Česť jeho pamiatke.”

Pavol Grimm má za sebou aj bohatú učiteľskú históriu. Len ako 21 ročný mladý muž v roku 1957 zastával funkciu vedúceho metodiky v Dome pionierov a mládeže, čo je dnes Centrum voľného času v Senici. Len o štyri roky na to (1961) bol už jej novým riaditeľom. Neskôr pracoval na Základnej škole v Senici, kde učil aj hudobnú výchovu,  pričom od roku 1966 bol zástupcom riaditeľky pre II. stupeň a v školskom roku 1969/1970 sa stal riaditeľom školy. Zo školy bol donútený odísť príliš skoro, pretože ho vymenovali za predsedu Národného výboru a orgánom vtedajšej moci sa nedalo odporovať.

Pavol Grimm bol aj milovníkom futbalu. Stal sa totiž zakladateľom a prvým predsedom futbalového klubu z mestskej časti Senice TJ Družstevník Kunov. Medzi jeho voľnočasové aktivity patrila aj hra na heligónke ako píše komentujúca Eva: “Chodil na každé naše stretnutie spolužiakov zo ZDŠ narodených 1962-1964. Na poslednom sľúbil, že nabudúce prinesie heligónku a zahrajú si s ním. Škoda, že už sa to neuskutoční.”

S láskou na jeho ľudskosť spomína aj komentujúca Gabika: “Úžasný človek, naučil ma veľa ako učiteľ, riaditeľ”