Regióny Michalovce Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA na Zemplínskej šírave: Zomrel známy hudobník († 38), kapela smúti

Zdroj: FB / Polícia SR - Košický kraj

MICHALOVCE – Obrovská tragédia, pri ktorej prišiel o život 38-ročný muž, sa odohrala vo vodách Zemplínskej šíravy. O udalosti informovala košická polícia na sociálnej sieti.

 

K tragédii došlo včera 17.7. 2021 popoludní. V rekreačnej oblosti Kaluža vo vodnej nádrži na Zemplínskej šírave plával 38-ročný muž z okresu Stará Ľubovňa. Muž sa ponoril pod hladinu, ale viac sa už bohužiaľ nevynoril.

“Muža sa po vytiahnutí podarilo oživiť, avšak počas prevozu do nemocnice zomrel. Polícia prijala v tejto súvislosti trestné oznámenie pre podozrenie z usmrtenia. Podľa výsledkov pitvy bude rozhodnuté o ďalšom postupe,” informovala polícia na sociálnej sieti.

Zomrel známy hudobník

O život pritom mal údajne prísť hudobník Ľuboš Didik. O jeho smrti informovala aj kapela Rolland z Čirča na sociálne sieti, “priatelia , je to neuveriteľná rana pre kapelu, rodinu a priateľov…ale dnes odišiel do muzikantského neba náš kolega ĽUBOŠ…”

Na Šírave si bol hudobník zaplávať spolu so svojim kolegom, pretože tento víkend mali voľno. Informoval o tom kapelník Miroslav Gernát pre korzár.sme.sk.

Rolland z Čirča je kapela, ktorá už funguje viac ako 20 rokov. Vidieť sme ich mohli na rôznych podujatiach, koncertoch či festivaloch. Známi sú predovšetkým svojimi vystúpeniami na svadbách a oslavách. Ľuboš Didik hral na akordeóne.