Žilina Domáce Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Pod kolesami vlaku zomrel obľúbený lekár IMRICH: Nešťastie vyvoláva mnohé otázniky

Nehodu neprežil obvodný lekár. Zdroj: Polícia SR

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Tragický koniec si vyžiadala ďalšia nehoda na železnici. O život prišiel obľúbený lekár, ktorý vstúpil na železničné priecestie, napriek tomu, že boli spustené závory. Nešťastie vyvoláva otázniky, miestni upozorňujú na pozoruhodné skutočnosti.

 

K tragédii došlo v Kysuckom Novom Meste v stredu ráno, keď tadiaľ prechádzal „Kysučan“ smerujúci zo Žiliny do Čadce. „Vo vzdialenosti asi 50 metrov pred uvedeným vlakom, mala osoba vstúpiť na železničné priecestie a to v čase, keď boli už spustené závory priecestného zabezpečovacieho zariadenia,“ priblížila okolnosti nehody polícia.  Rušňovodič vlaku aj napriek použitiu rýchlo činného brzdenia už zrážke s osobou nedokázal zabrániť, došlo k jej zachyteniu pravou prednou časťou vlaku. Muž utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol.

Pod kolesami vlaku umrel 82-ročný obvodný lekár pre dospelých z Kysuckého Nového Mesta. Informáciu na sociálnej sieti potvrdil primátor mesta. „Tragicky zahynul náš spoluobčan, všetkým dobre známy pán doktor Imrich Maráček. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine a najbližším príbuzným,“ uviedol primátor Marián Mihalda.

Lekára zachytil vlak R 348 „Kysučan“. Zdroj: Polícia SR

Veľký zármutok doľahol na celé mesto. Smútok vyjadrujú mnohí pacienti, ktorí na zosnulého muža spomínajú ako na veľmi dobrého lekára. „Úprimnú sústrasť rodine. Mala som ho rada, bol môj spolupracovník a tiež dlhodobo ošetrujúci lekár. Často môj psychológ – ako správny lekár! Odpočívaj v pokoji, drahý môj pán doktor!“ uviedla Jana. Uveriť tomu, čo sa stalo, nemôže Soňa, ktorá ešte ráno videla, ako doktor išiel na bicykli do garáže.

Takto hazardujú so životom mnohí

Nad príčinami tragédie však visí veľký otáznik. Otázkou je, prečo lekár nerešpektoval závory. Obyvatelia mesta upozorňujú na fakt, že na predmetnom priecestí ide o častý jav, hoci blízko je i podchod. „Je to hrozné, ale opäť veľký varovný prst pre všetkých, ktorí nerešpektujú spustené závory. Často tadiaľ chodia ľudia, aj napriek červeným svetlám a spusteným závorám, bola otázka času, kedy sa stane nejaké nešťastie. Okrem toho je tam aj podchod, ktorým sa dá prejsť,“ poznamenala Elena.

Ďalší sa zmieňujú o tom, že svoju úlohu zohráva to, že podchod je smradľavý a nie je bezbariérový. „Ale to, samozrejme, nie je ospravedlnenie, aby chodec šiel na červenú“, pripomenul Matej. Prípadom sa zaoberá železničná polícia, ktorá začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška na alkohol s negatívnym výsledkom.