Regióny Púchov

Obrovská tragédia: Pri požiari pivnice rodinného domu v Dolných Kočkovciach zomrel človek

hasiči, požiar, auto
Ilustračné foto. Zdroj: FB / Hasičský a záchranný zbor

PÚCHOV – Večerný požiar pivnice rodinného domu v obci Dolné Kočkovce (okres Púchov) si vyžiadal jednu ľudskú obeť. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

 

Hasičom požiar na Palkovičovej ulici ohlásili krátko pred 21:00. „Na zásah boli vyslaní traja príslušníci HaZZ z Púchova s dvomi cisternovými vozidlami. Po príchode na ohlásené miesto zistili, že požiarom sú zasiahnuté pivničné priestory rodinného domu, ktoré boli silno zadymené. Púchovskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do pivničných priestorov a vykonali prieskum, pri ktorom našli telo osoby bez známok života,” uviedol Petrík.

Postihnutý priestor bol podľa jeho slov silno zadymený, horela podlahová krytina a ďalšie vybavenie miestnosti. „Hasiči požiar zlikvidovali prostredníctvom jedného hasebného prúdu. Následne postihnuté priestory dôkladne odvetrali pretlakovým ventilátorom a miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,” dodal Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.