OBROVSKÉ TRAGÉDIE V práci zomreli Dávid, František a Jirko! Jeden mal 3 detičky, druhý začínal nový život: Zo SLOV blízkych puká srdce

SLOVENSKO – V uplynulých dňoch došlo na pracoviskách až k trom tragickým nehodám. O život prišli traja muži, ktorí pracovali na stavbách, pri lisovaní kovov a pre vodárenskú spoločnosť.

O život pri výstavbe haly budúcej Stanice technickej kontroly pri Komárne prišiel 33-ročný Dávid z východu Slovenska. K nešťastiu došlo v obci Chotín, kde mladého muža privalili stenové panely vážiace takmer tonu.  Tie počas manipulácie spadli z teleskopického manipulátora, ktorý riadil kolega nebohého robotníka. „Uvedený stroj obsluhovala iná fyzická osoba, ktorá v tom čase premiestňovala balenie stenových panelov s celkovou hmotnosťou 875 kg,“ uviedol Martin Mada, riaditeľ Inšpektorátu práce v Nitre pre TV JOJ.

Otec troch detičiek

Pri prekládke bremena prišlo k pádu stenových panelov, pričom spadli priamo na pracovníka. „K 33-ročnému mužovi sme vyslali ambulanciu RZP a záchranársky vrtuľník. Napriek snahe záchranárov zraneniam na mieste podľahol,“ informovala hovorkyňa Operačného strediska ZZS Petra Klimešová. Okolnosti tragédie preveruje nielen polícia, ale aj nitriansky inšpektorát práce.

Podľa našich informácií pri nehode zahynul 33-ročný Dávid. Smútok zavládol v okrese Stará Ľubovňa, odkiaľ pochádzal mladý muž i jeho manželka. Starosta Ľubotína pre rodinu, ktorá prišla o otca, usporiadal aj zbierku. „Bol to pracovitý a zodpovedný človek, milujúci manžel a otec, syn, brat, vnuk a skvelý kamarát. Naša prosba k Vám je hlavne kvôli 3 detičkám, ktoré v jednom okamihu prišli o svojho otca, napísalo vo výzve vedenie obce.

Františka zasypalo s kolegom, začínal nový život

K nešťastiu počas pracovnej doby došlo aj na východe Slovenska. Pri meste Moldava nad Bodvou pri montovaní kanalizačných rúr vo vykopanej jame došlo k zosuvu zeminy. Zasypalo pritom dvoch pracovníkov. O život prišiel František (†38). Jeho kolegu (33) previezli vrtuľníkom do košickej nemocnice.

Nevládne telo muža museli vytiahnuť spod hliny bagrom a až potom ho zniesli hasiči. Podľa informácií denníka Nový Čas ho mali nájsť až 5 metrov pod hlinou. Ako uviedli miestni, dvojica robotníkov mala byť zamestnaná vo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

František žil v obci Jasov (okres Košice-okolie). „Pochádzal z obce Janík, k nám sa presťahoval. Žil tu zhruba 14 rokov. Kúpil si tu, vtedy s manželkou, s ktorou sa neskôr rozviedli, malý dom. Pracoval pre Východoslovenské vodárne. Bol dobrý kamarát, slušný a pracovitý človek, ktorý vždy pomohol, no ťažko niesol rozvod. Dal sa však dokopy a vravel, že má za sebou to najhoršie. Chcel začať nový život,” prezradil pre denník starosta Jasova, Marián Dzurik.

Prípad vyšetruje polícia, ktorá vo veci začala trestné stíhanie pre prečin usmernenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Jirko zahynul po páde do kovovej formy

Tretia nehoda s tragickým koncom sa stala v meste Sereď. „Seredskí policajti boli privolaní do areálu firmy v Seredi, ktorá sa zaoberá lisovaním kovov, kde malo dôjsť k smrteľnému pracovnému úrazu zamestnanca,“ uviedla polícia.

Pri páde do ťažkej kovovej formy mal 51-ročný Jirka utrpieť vážne zranenia. Nanešťastie im podľahol priamo na mieste. „Presné okolnosti, za ktorých došlo k tejto tragédii sú predmetom vyšetrovania,“ dodáva polícia.

Rodina a blízki sú z tragédia v obrovskom žiali. „Dnes som sa dozvedela smutnú správu. Môj dobrý priateľ tragicky zomrel. Budeš mi chýbať Jirko,“ píše so žiaľom Nikol. „Neverím, že on naozaj už nie je medzi nami,“ dodáva. „Odpočívaj v pokoji. Nikdy na teba nezabudnem. Si v mojom srdiečku,“ dodáva Mirka.

Viac o téme: Chotín, Moldava nad Bodvou, pracovisko, Sereď, tragédia

Súvisiace články